معلم آموزش زبان انگلیسی پایه یازدهم

سحر آقاتی هستم، کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی دارم و 12 سال است که به عنوان مدرس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به کار هستم.

زبان انگلیسی از جمله دروس بسیار مهم دوران تحصیل محسوب می شود. شاید به همین دلیل است که اکثر دانش آموزان  در زمان یادگیری آن دچار استرس و اضطراب هستند و یادگیری این درس برای آنها با چالش همراه است.

یکی از راه هایی که می تواند کمک بسیار موثری برای یادگیری زبان انگلیسی است داشتن معلم خصوصی است. بسیاری از بچه ها واقعا برای یادگیری بهتر به کلاس های بیشتری نسبت به کلاسهای مدرسه احتیاج دارند. برای این که بتوانید در یادگیری درس زبان انگلیسی موفق باشید باید برنامه ریزی دقیق داشته باشید. شما باید ساعات مشخصی را در روز به یادگیری لغت اختصاص دهید. یادگیری لغت بخش مهمی از آموختن زبان انگلیسی است. بنابراین سعی کنید تا جای ممکن دایره لغات خود را گسترش دهید.

وقتی دایره لغت خوبی داشته باشید و گرامر دروس را نیز به خوبی بیاموزید مطمئنا تسلط شما به زبان انگلیسی و مباحث آن کار ساده تری خواهد بود. در کلاس های تقویتی معمولا اکثر معملمان سعی می کنند با اختصاص دادن یک برنامه منظم برای دانش آموز او را در راه رسیدن به هدفش که کسب نمره مناسب در امتحان است یاری کنند.

کتاب درسی بهترین منبع یادگیری زبان انگلیسی برای دانش آموزان مقطع یازدهم محسوب می شود آنها می توانند به سادگی مباحث کتاب را به شکل درس به درس پیش ببرند. در صورتی که برنامه منظم تمرین و یادگیری داشته باشند نیز اوضاع بهتر خواهد بود.

برای دانش آموزان سال یازدهمی بسیار مهم است که با پایه قوی درسی وارد سال آخر دبیرستان شوند، ضمن این که آنها کنکور را نیز پیش رو دارند بنابراین یادگیری نکات تستی درس زبان یازدهم می تواند کار آنها برای آمادگی کنکور بعد از سال دوازدهم ساده تر کند.

می توان ساعاتی از کلاس درس را به تست زنی اختصاص داد. یادگیری نکات تستی دروس و حل تست های مشابه کمک می کند که مباحث درسی به خوبی در ذهن دانش آموز تثبیت شوند. یکی از راه های تسلط به مباحث درسی این است که با  گرامرها و لغات یاد گرفته شده جمله سازی انجام دهید، جمله سازی های مختلف می تواند میزان مهارت شما را در یادگیری زبان انگلیسی نشان دهد، به این ترتیب می توانید با کشف نقاط ضعف خود روی آنها تمرکز کنید.

مسئله مهم این است که شما مباحث انگلیسی تا کلاس یازدهم را به خوبی آموخته باشید و با آمادگی کامل وارد کلاس دوازدهم شوید. بنابراین در صورتی که فکر می کنید در یادگیری دروس سالهای گذشته مشکل داشته اید بهتر است مروری بر دروس سالهای گذشته داشته باشید. تمرین کردن این مباحث درسی به شما کمک می کند تا بتوانید به شکل هدفمند یادگیری زبان را ادامه دهید.

دانش آموزی که از کلاس های تقویتی استفاده می کند با اعتماد به نفس بیشتری در امتحان شرکت کرده  و معمولا نمرات بهتری نیز کسب می کند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن