معصومه رواقی | معلم خصوصی زبان انگلیسی هشتم

من معصومه رواقی هستم، دارای مدرک کارشناسی تربیت بدنی و مدرک تافل زبان انگلیسی هستم، 8 سال است که به عنوان معلم خصوصی زبان انگلیسی در پایه های مختلف تحصیلی مشغول به کار هستم.

می دانم که درس زبان برای اکثر شما دانش آموزان درس مشکلی است، من شاهد هستم که اکثر شاگردان من علیرغم تلاشی که دارند نمی توانند به نتیجه دلخواه برسند، بیشتر والدین سعی می کنند در زمان امتحانات با معلم خصوصی عقب ماندگی دانش آموزان را جبران کنند، شاید نکته مهم آموزش زبان همین جا است، من به عنوان یک معلم خصوصی معتقد هستم که نباید درس مفهومی مثل زبان انگلیسی را تنها در شب های امتحان مطالعه کرد، مطمئن باشید که تا زمانی که این روش را اجرا می کنید موفق نخواهید بود.

برای این که بتوانید زبان انگلیسی را به خوبی بیاموزید باید از همان ابتدا زبان انگلیسی را درک کنید. دانش آموزان در سال هفتم برای اولین بار با زبان انگلیسی آشنا می شوند. بنابراین اگر در همین سال بتوانید تمام مطالب را به خوبی درک کرده و یاد بگیرید مطمئنا در سال هشتم کار راحت تری در پیش خواهید داشت.

در صورتی که نتوانستید در سال هفتم به خوبی درس زبان را یاد بگیرید، سال هشتم فرصت جبران شما است. من توصیه می کنم که برای یادگیری درس زبان در سال هشتم حتما برنامه ریزی دقیق داشته باشید، در صورتی که یادگیری زبان برای شما مشکل است می توانید از حضور یک معلم خصوصی بهره مند شوید.

بهتر است در جلسات اول به مرور درس های سال هفتم بپردازید، چرا که در یادگیری زبان باید شما ابتدا مفاهیم ابتدایی را به خوبی بدانید تا بتوانید گرامرهای جدید را بیاموزید. پس در صورتی که چیزی از مباحث سال هفتم به خاطر ندارید بهتر است چند جلسه مرور داشته باشید. بعد از آن نیز نوبت به مباحث درسی جدید می رسد.

من توصیه می کنم که از همان ابتدای سال کلاسهای تقویتی زبان انگلیسی را به صورت مرتب داشته باشید، مثلا می توانید از کلاس های هفتگی استفاده کنید، به این ترتیب هر هفته یک کلاس تقویتی دارید که معلم در آن به آموزش مطالب درسی و حل تمرین می پردازد.

وقتی معلم خصوصی داشته باشید نقاط ضعف شما سریعتر مشخص می شود و معلم فرصت کافی برای پرداختن به مشکلات درسی شما خواهد داشت، ضمن این که می توانید تمرین های زیادی از هر درس حل کنید که این مسئله یک رکن اصلی و مهم در یادگیری زبان انگلیسی است.

بهترین روش یادگیری زبان این است شما همزمان گرامر و لغات را پیش ببرید، به این معنا که در کنار یادگیری گرامر بهتر است هر روز دامنه لغات خود را بیشتر کنید، یکی از روش های مناسب برای تمرین جمله سازی کردن است، به این ترتیب هم می توانید از گرامرهای آموخته شده استفاده کنید و هم لغاتی که آموخته اید را به کار ببرید.

استفاده از نمونه سوالات امتحانی یک گزینه مناسب است که اکثر معلمان خصوصی از آن استفاده می کنند تا دانش آموزان با شکل سوالات آشنا شوند و بدانند که چه مفاهیم و نکاتی را بهتر است تمرین کنند. فراموش نکنید که زبان انگلیسی یک  منبع درسی به هم پیوسته است پس در یادگیری آن بسیار کوشا باشید تا در سالهای بالاتر تحصیلی به مشکلی برنخورید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن