معصومه دماوندی | آموزش زبان در پیش دبستانی و مجتمع آموزشی

اینجانب معصومه دماوندی با مدرک فوق لیسانس معلم آموزش زبان انگلیسی کودکان هستم.

۹ سال سابقه تدریس دارم در سرای محله، مهد کودک و آموزشگاه زبان تدریس کردم.

به بیشتر کودکانی که زبان انگلیسی تدریس کردم به صورت خصوصی در منزل بوده و همچنین در حال حاضر مشغول به آموزش زبان انگلیسی در پیش دبستانی و مجتمع آموزشی هستم.

ارتباط بسیار خوبی با بچه‌ها برقرار می‌کنم و با بازی و سرگرمی و شعر و داستان آموزش لغات و کلمات و جمله ها را برای کودکان آسان می‌کنم.

بیشترین کتابی که برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان استفاده کردم کتاب let’s go بوده است.

این کتاب مقدمه خوبی دارد و آموزش زبان انگلیسی را ی کودکان ساده‌تر می‌کند.

البته تدریس آن نیاز به دانستن یکسری روش‌های تدریس است که بنده در این مدتی که در آموزش زبان انگلیسی به کودکان فعالیت دارند به طور کامل روی آنها مسلط شدم.

روی آموزش زبان تعهد کاری و اخلاقی دارند و همیشه رشد زبان آموز برای من اولین اولویت بوده است.

در اثر ارتباط خوبی که با کودکان برقرارمیکنم آموزش زبان را برای آنها شیرین و دوست داشتنی می کنم به طوری که آنها برای ادامه به آن علاقه‌مند می‌شوند.

در هر جلسه من جلسات قبلرا مرور می‌کنم تا ببینم که چه چیزهایی در خاطر کودک مانده است و چه چیزهایی را فراموش کرده و پس از بررسی و پیدا کردن دلایل فراموشی آن روی نقاط ضعف کودک تمرکز می کنم تا بتوانم هر جلسه تدریس بهتری را ارائه دهم.

به نظر من معلم زبان انگلیسی باید روی رده سنی که فعالیت می‌کند از هر لحاظ تسلط کامل داشته باشد چه ارتباط و چه مباحث آموزشی باشد.

باید شناخت کافی روی تمامی مباحثی که می‌خواهد آموزش دهد داشته باشد و همچنین روش‌های مختلفی را برای ارائه آموزش زبان انگلیسی به کار برد.

با ابزارهای کمک آموزشی که به صورت استاندارد برای آموزش زبان انگلیسی تعریف شده می‌توان بهتر آموزش داد ولی از نظر من معلمی خلاق است که خودش این وسایل را با امکاناتی که در خانه پیدا می‌شود درست کند.

بسیاری از آموزش‌های لغات و جملات زبان انگلیسی که در روزمره کاربرد زیادی دارند را می توان از وسایل اطراف به صورت کاردستی و یا بازی به کودکان آموزش داد و اینها همه صبر و شغل معلم را می‌طلبد.

اگر معلم زبان انگلیسی به کودکان به کارش علاقه مند نباشد کودکان اولین کسانی هستند که این موضوع را نمی فهمند زیرا آنها دانش کافی در مورد شناخت مهارت های معلم ندارند اما به طور کلیآن را با این معلم را دوست ندارم نشان می‌دهند که البته تربیت والدین و شناخت والدین از نحوه صحبت کودک نیز بسیار مهم است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن