مریم عیسوند | تدریس زبان انگلیسی

مریم عیسوند هستم مدرس و مترجم زبان انگلیسی، در حال حاضر مشغول به تدریس زبان انگلیسی در یک آموزشگاه معتبر در تهران هستم، 12 سال سابقه تدریس در آموزشگاه و تدریس خصوصی دارم و مدرک تحصیلی من زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه آزاد است.

من فکر میکنم آموزش زبان انگلیسی برای افراد بزرگسال تنها زمانی نتیجه بخش خواهد بود که انگیزه کافی و البته زمان و تمرین کافی در این زمینه داشته باشند. تجربه سالیان سال تدریس زبان انگلیسی به من آموخته است که بهترین سن برای شروع آموزش زبان انگلیسی سن نوجوانی است.

شروع آموزش زبان انگلیسی از صفر در سن نوجوانی با توجه به آشنایی محدودی که در سیستم آموزشی زبان انگلیسی در مدارس با زبان انگلیسی برای نوجوانان ایجاد می شود یک گام موثر در یادگیری زبان در این سن است. نوجوانان انرژی و انگیزه خاصی برای شروع یادگیری مهارت های گوناگون دارند، شاید به همین دلیل است که انتخاب رشته و در اصل آغاز راه زندگی شخصی و مستقل از سن نوجوانی شروع می شود.

با توجه به این که آموزش زبان انگلیسی در عصر ارتباطات یک امر ضروری است بهتر است در کنار تحصیل برای فرزندان نوجوان خود بستر یادگیری زبان انگلیسی را نیز فراهم نمایید. من فکر میکنم شرکت در کلاس های موسسات آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان انتخاب مناسبی است. حضور در کلاس به او امکان می دهد تا بتواند توانایی های خود را محک بزند.

بهتر است برای تقویت مهارت گفتاری نوجوانان از بازی های کامپیوتری و انیمیشن های زبان اصلی استفاده شود، نوجوانان خیلی زود می توانند با توجه به علاقمندی هایشان و استفاده از آنها در یادگیری به نتیجه دلخواه برسند. برگزاری  کنفرانس با موضوعات آزاد یکی دیگر از راه های پیشرفت مهارت گفتاری در نوجوانان است و به آنها کمک میکند تا دایره لغات خود را گسترش دهند.

برای این که از نظر گرامری زبان آموز نوجوان پیشرفت خوبی داشته باشد می توان برای آنها ساعتی را به نگارش انشا و مقالات با موضوعات دلخواه اختصاص داد، از طرفی مطالعه کتاب و روزنامه و یا سایت های سرگرمی به زبان انگلیسی نیز می تواند در این زمینه به زبان آموز کمک کند.

من شخصا برای پیشرفت در زبان انگلیسی تمرین های زیادی را پشت سر گذاشتم، از تماشای فیلم و سریال و خلاصه نویسی داستان تا نوشتن مقاله و بررسی کتب مختلفی که در زمینه گرامر و لغت برای پیشرفت در یادگیری معرفی شده بود. نباید فراموش کرد که هرکس توانایی ها و استعدادهای خود را دارد و حضور در کلاس آموزش زبان انگلیسی به معنای تسلط یک نوجوان به این زبان نیست، بلکه مهمترین وظیفه پدر و مادر در این راه یافتن استعداد فرزندشان و سپس تشویق او به یادگیری بیشتر و استفاده از مهارت های آموخته شده توسط اوست.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن