مرضیه رهنورد | معلم حرفه ای زبان انگلیسی هفتم در تهران

من مرضیه رهنورد هستم، دارای مدرک کارشناسی ارشد تدریس زبان انگلیسی و 15 سال است که به عنوان دبیر زبان انگلیسی مشغول به تدریس هستم، 10 سال است که کار تدریس خصوصی زبان انگلیسی را آغاز کرده ام و تدریس زبان کنکور و تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله کارهای من در این زمینه هستند.

زبان انگلیسی هفتم از آن جهت حائز اهمیت است که باب آشنایی دانش آموزان با زبان انگلیسی در سیستم آموزشی مدرسه محسوب می شود. بنابراین اگر قرار است دانش آموز به یادگیری این زبان علاقمند شود یا آن را به شکلی اصولی و استاندارد بیاموزد همه چیز باید از همین جا آغاز شود.

بسیاری از دانش آموزان بعد از این که در یادگیری زبان هفتم دچار مشکل می شوند ذهنیت منفی نسبت به این درس پیدا می کنند و عدم تسلط به مفاهیم درسی در کنار ذهنیت منفی باعث می شود که در زبان هشتم و کلاسهای بالاتر نیز دچار مشکل باشند.

استفاده از معلم خصوصی برای یادگیری زبان انگلیسی به ویژه در مورد دانش آموزانی که در یادگیری این زبان مشکل دارند پیشنهاد من به تمام والدین است، بهتر است از همین ابتدای آشنایی با زبان انگلیسی و یادگیری گرامرهای پایه و لغات  و اصطلاحات ساده دانش آموز با پایه قوی آموزش را شروع کند.

کتاب درسی بهترین منبع آموزشی برای دانش آموزان در سیستم آموزشی مدرسه است. من همیشه در کلاسهای خصوصی آموزش زبان انگلیسی هفتم از کتاب درسی به عنوان منبع آموزشی استفاده می کنم، همچنین از نمونه سوالات امتحانی یا کتاب های کمک درسی دارای سوالات متعدد به عنوان مکمل آموزشی استفاده می کنم.

نکته ای که دانش آموزان عزیز باید بدانند این است که مهمترین تاثیر در یادگیری زبان انگلیسی را تلاش و کوشش آنان دارد اگرچه شیوه های تدریس نیز می تواند در این زمینه تاثیرگذار باشند اما تلاش و پشتکار دانش آموز در یادگیری میتواند راه رسیدن به هدف را کوتاه تر کند. بنابراین بهتر است هر دانش آموز برای رسیدن به موفقیت در این زمینه یک برنامه و الگوی مسیر داشته باشد. تا مطابق با آن پیش برود.

وقت گذاشتن برای پیدا کردن نقطه ضعف ها و همچنین تلاش برای رفع آنها از جمله اموری است که دانش آموز باید انجام دهد، فراموش نکنید که برای تسلط به زبان انگلیسی باید به صورت مداوم در حال حفظ لغات و جمله سازی باشید، تا جمله سازی نکنید نمی توانید لغات را به خوبی به خاطر بسپارید. پس سعی کنید که تمریناتی چون جمله سازی ها، درک مطالب، پر کردن جاهای خالی و امثال آن را در برنامه مرور روزانه خود داشته باشید.

وقتی شما زبان کلاس هفتم را به خوبی بیاموزید در یادگیری زبان هشتم مسیر ساده تری پیش رو دارید و به همین ترتیب می توانید تا انتهای فارغ التحصیلی از دبیرستان مسیر یادگیری زبان انگلیسی را با موفقیت بیشتری طی کنید. توصیه من این است که از همین ابتدای امر زبان را به شکل اصولی و استاندارد بیاموزید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن