مرضیه توکل | آموزش زبان انگلیسی برای 10 سال

من مرضیه توکل هستم، دارای مدرک کارشناسی ارشد مترجمی زبان و بیش از 8 سال سابقه تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع مختلف سنی هستم. در این یادداشت قصد دارم در خصوص آموزش زبان انگلیسی به کودکان 10 ساله مطالبی را عرض کنم.

یادگیری زبان در سنین پایین می تواند بسیار تاثیرگذار و مثبت باشد، آموزش در سنین کمتر مطمئنا با شرایط ساده تر و انرژی بیشتری همراه است، به همین دلیل اکثر کارشناسان توصیه می کنند که بهتر است آموزش زبان انگلیسی از سنین  کودکی و نوجوانی آغاز شود.

آموزش زبان به کودکان و نوجوانان دارای استانداردهای مشخص است که در صورت رعایت کردن آنها مطمئنا نتیجه بهتری دریافت خواهید کرد. بنابراین بهتر است مدرسی را برای این کار استخدام کنید که در زمینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی به کودکان تجربه و تبحر کافی داشته باشد.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان به دلیل کنجکاوی بالایی که دارند مستلزم صبر و کوشش زیادی است، ضمن این که در کنار تدریس باید به کودک انگیزه یادگیری نیز بدهیم و سعی کنیم که او را به یادگیری زبان انگلیسی علاقمند کنیم.

یکی از بهترین منابع آموزشی برای آموزش زبان انگلیسی برای کودکان 10 ساله مجموعه Family and Friends است. کودک می تواند با این مجموعه قدم در راه یادگیری زبان انگلیسی گذاشته و به مروز از منابع دیگری استفاده کند.

رفتار مدرس زبان باید به گونه ای باشد که کودک برای شرکت در کلاس درس مشتاق باشد و از یادگیری این علم لذت ببرد. آموزش زبان به کودکان در سنین دبستان می تواند با روش های خلاقانه و جذابی همراه باشد از جمله تماشای کارتون، خواندن کتاب های داستان متناسب با سطح سواد و سن زبان آموز و همچنین تمریناتی که شامل بازی و رنگ آمیزی و امثال آن است.

نباید فراموش کرد که مهمتر از آموختن زبان این است که زبان آموز مداومت در آموزش داشته باشد و به شکل منظمی در حال تمرین و یادگیری لغات جدید، اصطلاحات کاربردی و بالا بردن مهارت های مکالمه و شنیداری خود باشد. هیچ چیز به اندازه تمرین کردن مداوم و سخت کوشی در یادگیری نمی تواند زبان آموز را به هدف نهایی که همان تسلط به یادگیری است برساند.

بهتر است ساعات کلاسهای خصوصی را در زمان هایی که زبان آموز دارای تمرکز و دقت بالاتری است معین کنید، به طور مثال برگزاری کلاس در شرایط بیماری یا عدم تمرکز بالا موثر نیست چرا که یادگیری زبان انگلیسی نیازمند تمرکز بالایی است.

معلم باید سعی کند که دانش آموز را به فعالیت در کلاس تشویق کند. او با مشارکت در بحث های کلاسی می تواند پیشرفت کند و نقاط قوت و ضعف او در یادگیری مشخص شود. بنابراین معلم باید با شیوه های مخصوص به خود دانش آموز را به کار گیرد و از منفعل بودن آن در کلاس خودداری کند. وقتی زبان آموز اعتماد به نفس کافی برای صحبت کردن نداشته باشد مطمئنا نمی تواند در مکالمه موفق عمل کند، بنابراین باید سعی کنیم که به روش های مختلف او را به صحبت کردن در کلاس درس تشویق کنیم تا اعتماد به نفس صحبت کردن به زبان انگلیسی در او تقویت شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن