مدرس زبان انگلیسی در آموزشگاه های تهران | سحر ایراندوست

سحر ایراندوست هستم مدرس زبان انگلیسی در آموزشگاه های تهران.

من در رشته زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه پیام نور تهران فارغ التحصیل شدم اما عامل موفقیتتم در یادگیری زبان انگلیسی شرکت در کلاس های موسسه آموزش آزاد بود.

به همین دلیل عقیده دارم تا زمانی که زبان آموز در کلاس های آزاد زبان شرکت نکند امکان موفقیت او در
امر زبان آموزی کم تر است.

شرکت در کلاس های گروهی هم به زبان آموز امکان حضور در محیط انگلیسی زبان را میدهد و از طرفی مهارت های Listening او قوی تر می شود.

امکان حضور در مباحثه ها و مکالمه های آزاد و رفع اشکال و شنیدن تلفظ های مختلف دیگر زبان آموزان این امکان را فراهم می کند تا زبان آموز بتواند پیشرفت خود را با دیگران مقایسه کرده و یا در یک رقابت موفق شرکت کند.

برای شرکت در آزمون های تخصصی زبان انگلیسی مثل IELTS یا TOFEL و TOLIMO بهتر است زبان آموزان از کلاس های خصوصی معتبر استفاده کنند.

تدریس زبان به صورت خصوصی هم به مدرس امکان ارائه خدمات بهتر به زبان آموز را می دهد و هم از طرفی زبان آموز می تواند بسته به نیاز خود از مدرس بهره مند شود.

به عقیده من افرادی که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند نیز برای یادگیری زبان بهتر است از کلاس های خصوصی بهره مند شوند تا در مدت زمان کوتاه با تسلط نسبی بر مکالمه و Listening آمادگی حضور در محیط انگلیسی زبان برایشان فراهم شود.

شاید یکی از جنبه های منفی کلاس های گروهی و موسسات برای یادگیری زبان انگلیسی همین زمان بر بودن آن باشد و این مسئله برای افرادی که به مدارک آموزش عالی زبان انگلیسی یا تسلط کوتاه مدت به این زبان را احتیاج دارند شرایط را سخت تر خواهد کرد.

من به عنوان یک مدرس فکر میکنم اولین و موثرترین فاکتور در یادگیری زبان انگلیسی در مقاطع بالا استعداد و انگیزه فرد زبان آموز است که مسلما مهاجرت یا شرکت در آزمون های بین المللی آیلتس و تافل می تواند انگیزه خوبی برای یادگیری زبان انگلیسی در مقطع پیشرفته باشد.

زبان آموز می تواند با مطالعه کتاب هایی که در این زمینه از ناشرهای گوناگون وجود دارد مهارت های شنوایی، گفتاری، نوشتاری و درک مطلب خود را به خوبی با شرایط مشابه آزمون ها محک بزند و خود را برای شرکت در آزمون ها آماده کند.

بنابراین یک مدرس با تجربه تدریس در مقاطع عالی زبان انگلیسی می تواند انتخاب خوبی برای این افراد باشد تا با خیالی آسوده و در وقت های مناسب و آزادی که در اختیار دارند زبان انگلیسی خود را پرورش دهند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن