محمد پاک نیت، تدریس خصوصی زبان انگلیسی به کودک 7 ساله در منزل

محمد پاک نیت هستم، مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی دارم و بیش از 5 سال است که به تدریس خصوصی زبان در مقاطع مختلف سنی مشغول هستم.

در مورد آموزش زبان انگلیسی به کودکان حساسیت های زیادی وجود دارد، از جمله این که انتخاب معلم در این زمینه باید با توجه به تخصص مدرس در تدریس به کودکان صورت گیرد.

یادگیری زبان انگلیسی یکی از مهارت های بسیار مهم و کاربردی در زندگی امروز است، استفاده از کامپیوتر، اینترنت و روباط تجاری و تحصیلی بین المللی بدون داشتن مهارت زبان انگلیسی بسیار سخت خواهد بود، به همین دلیل در کنار تخصص و تحصیل بهتر است که مهارت یادگیری زبان انگلیسی به عنوان یک امتیاز در نظر گرفته شود.

یادگیری زبان انگلیسی از سنین کودکی یک اقدام درست و به جا از سوی والدین است، بسیاری از والدین سعی می کنند با فراهم آوردن شرایط و امکانات لازم برای فرزند خود شرایط بهتری را برای آینده رقم بزنند.

اگر قصد دارید برای فرزند خود شرایط زبان  آموزی را فراهم کنید این اتفاق می تواند از سن 7 سالگی به بعد رخ دهد، با شروع زبان آموزی از این سن، زبان آموز تا رسیدن به سن نوجوانی به شکل کاملی به زبان انگلیسی مسلط است، او می تواند در کنکور عملکرد خوبی داشته باشد و از طرفی داشتن مهارت تسلط به زبان انگلیسی می تواند امتیازاتی برای او در زمان استخدام یا تحصیل به همراه داشته باشد.

برای کودکان باید از مدرسینی استفاده کرد که تخصص کاملی در تعامل با کودکان داشته باشند، نباید فراموش کنید که یک کودک 7 ساله هنوز ذهنیت کاملی در مورد نقش کلمات و نکات دستور زبانی ندارد، بنابراین شیوه های زبان آموزی به کودکان کاملا با شرایط آموزش به بزرگسالان متفاوت است.

بهترین منبع برای آموزش زبان به سن 7 سال مجموعه کتاب های Let’s Go است، من همیشه به زبان آموزان در سن کودک تا نوجوان این کتاب را معرفی می کنم، بهتر است که آموزش به کودکان با نشاط و انرژی بالایی همراه باشد، مهمترین نکته در مورد آموزش به کودک در ای سن آن است که او را نسبت به یادگیری زبان انگلیسی مشتاق کرد، معمولا کلاس های گروهی برای شروع آموزش زبان انگلیسی برای کودکان بهترین راندمان را خواهد داشت، پس در صورتی که عجله ای برای آموزش زبان ندارید بهتر است که به جای کلاس های خصوصی از کلاس های آموزشگاهی استفاده کنید.

خانواده نقش مهمی در یادگیری زبان کودک دارند، تشویق های به موقع، مهیا کردن بستر و امکانات برای آموزش و همچنین در کار کودک بودن کمک می کند تا او به راحتی وارد دنیای زبان جدید شود، بهتر است که اعتماد به نفس کافی برای یادگیری زبان را به کودکان تزریق کنیم تا کودک با قدرت و اعتماد به نفس بیشتری در کلاس حاضر شود. این شرایط کمک می کند تا مسیر یادگیری زبان انگلیسی برای کودک هموار شود.

تمرین کردن کودک در منزل و یا استفاده از شرایطی مثل سی دی های آموزشی در منزل، فلش کارت های آموزشی یا بازی هایی که با یادگیری زبان در ارتباط است از جمله مواردی است که والدین می توانند در مورد یادگیری زبان برای فرزندشان مهیا سازند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن