محمدرضا حاتمی | آموزش خصوصی زبان انگلیسی دهم

من محمدرضا حاتمی هستم، دارای مدرک کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی و مدرس خصوصی آموزش زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی می باشم. بیش از 15 سال است که به تدریس زبان انگلیسی در آموزشگاه و تدریس خصوصی این زبان مشغول هستم.

یکی از سوالات بسیار متداول دانش آموزان از من این است که چگونه درس بخوانند تا در یادگیری زبان انگلیسی در مدرسه موفق باشند. من برای شرح این موضوع از زبان انگلیسی دهم به عنوان مثال استفاده میکنم.

اولین و مهمترین نکته در مورد یادگیری زبان دهم این است که شما با یک پایه قوی آموزشی وارد این کلاس شده باشید، چرا که درس زبان یک درس موضوعی نیست بلکه دارای مباحث به هم پیوسته است، به همین دلیل اگر مطالبی که در دوره اول متوسطه آموزش داده شده است را به خوبی نیاموخته یا فراموش کرده باشید مطمئنا در یادگیری دروس جدید مشکل خواهید داشت. بنابراین اگر احساس می کنید که مباحث درسی را فراموش کرده اید بهتر است قبل از هر چیز به فکر کلاس های تقویتی باشید.

وقتی که پایه درسی شما قوی شده و به سطحی از آمادگی رسیدید که مباحث درسی زبان انگلیسی پایه دهم را آغاز کنید، نوبت به برنامه ریزی هدفمند و اصولی برای یک سال تحصیلی می رسد، اگر میخواهید موفق باشید باید یک برنامه ریزی درسی داشته باشید. در صورتی که از دانش آموزانی هستید که در یادگیری درس زبان مشکل دارند بهتر است به فکر کلاس های خصوصی و آموزش بیشتر باشید و برای آن زمانی را در برنامه خود مشخص کنید.

نکته مهم بعدی این است که دایره لغت شما وسیع باشد، پس باید سعی کنید تا می توانید لغات کتاب های سال گذشته و لغات جدید کتاب سال دهم را بیاموزید، می توانید به صورت روزانه برای این کار وقتی تعیین کنید، بهتر است که لغات را به همراه دیکته صحیح کلمات بیاموزید همچنین یادگیری کلمات متضاد و همخانواده و همچنین کاربرد کلماتی که می آموزید در جمله ها در یادگیری بهتر نقش مهمی خواهند داشت.

زبان یک درس مفهومی است پس باید با تمرین و تکرار فراوان همیشه آمادگی لازم داشته باشید. به ویژه این که اگر زبان را مرور نکنید بیشتر کلمات یا گرامرها را فراموش خواهید کرد. بنابراین بهتر است که یک برنامه برای تمرین و مرور به صورت هفتگی داشته باشید، البته اگر از مزایای کلاس های خصوصی استفاده نمی کنید.

می توانید از کتاب های کمک آموزشی نیز در این زمینه استفاده کنید، این کتاب ها معمولا در کنار شرح گرامرها، مثال های خوبی ارائه می کنند، تمرین های مناسبی برای دانش آموز دارند و نمونه سوالات امتحانی را در اختیار دانش آموز قرار می دهند که می تواند دانش آموز را با شکل سوالات آشنا کند و اعتماد به نفس لازم برای شرکت در امتحانات را در اختیار دانش آموز قرار می دهد.

آخرین نکته ای که می خواهم به دانش آموزان گوشزد کنم این است که برای یادگیری زبان انگلیسی نیاز به علاقه، انگیزه و پشتکار دارید، اگر می خواهید این درس را به شکل اصولی بیاموزید و بتوانید همزمان با فارغ التحصیلی از آن استفاده کنید باید مطابق با روش هایی که به آنها اشاره کردم برنامه ریزی کرده و زبان را بیاموزید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن