محدثه قربانی | تدریس خصوصی زبان انگلیسی مقدماتی تهران

من محدثه قربانی هستم، مترجم و مدرس زبان انگلیسی، دارای مدرک کارشناسی هتلداری از دانشگاه علمی کاربردی تهران و مدرک IELTS، 10 سال است که به تدریس خصوصی زبان انگلیسی مشغول هستم البته تدریس خصوصی شغل دوم من است اما از آنجایی که به زبان انگلیسی بسیار علاقمند هستم آموزش آن را دوست دارم.

بسیاری از افراد هستند که علاقمند به یادگیری زبان انگلیسی هستند اما نمی دانند از کجا باید آموزش را آغاز کنند، شرایط آموزش و یادگیری در افراد مختلف مسلما متفاوت است، بنابراین نمی توان به قول معروف برای همه یک نسخه را اجرا کرد.

یکی از بهترین روش های آموزش زبان انگلیسی برای کسانی که وقت کافی در اختیار دارند استفاده از کلاس های آموزشگاهی است، اما بسیاری افراد به دلیل مشغله های فراوان کاری و یا شرایط خاصی که دارند، امکان شرکت در کلاس های آموزشگاهی را نداشته و ترجیح میدهند از کلاس های خصوصی بهره مند شوند.

من برای تدریس خصوصی در سطح مقدماتی معمولا از مجموعه کتاب های انتشارات آکسفورد استفاده می کنم. این مجموعه یکی از معتبرترین منابع برای آموزش زبان انگلیسی است که در سه سطح مختلف مبتدی، متوسط و پیشرفته طبقه بندی شده است.

مهمترین نکته در مورد تدریس خصوصی زبان انگلیسی در سطح مقدماتی این است که زبان آموز از نظر گرامر و دستور زبان و همچنین یادگیری لغات و مکالمه به صورت همزمان رشد کند و مهارت های شنیداری و گفتاری و نوشتاری او در حد قابل قبولی پیشرفت کند.

در سطح مقدماتی می توان از دیکشنری های تصویری و همچنین دیکشنری انگلیسی به انگلیسی برای تسلط بیشتر زبان آموز بر لغات استفاده کرد. در کلاس های خصوصی می توان بر نقاط ضعف زبان آموز تمرکز بیشتری داشت و به او کمک کرد تا بتواند نقطه ضعف خود را برطرف کند.

استفاده از کتاب های داستانی متناسب با سطح تسلط زبان آموز نیز می تواند در یادگیری زبان انگلیسی بسیار مفید باشد، در زبان آموزان کودک و نوجوان که در سطح مبتدی هستند می توان از روش هایی مثل بازی های مختلف، شعر و انیمیشن های کودکانه برای آموزش بهتر بهره برد. در هر صورت این مدرس است که با توجه به شرایط سنی و شخصیتی زبان آموز و زمانی که در اختیار دارد شیوه تدریس را انتخاب می کند.

مهمترین نکته برای کسانی که از سطح مقدماتی زبان آموزی را آغاز می کنند این است که بدانند در صورتی که تمرین و تکرار را رها کرده و به صورت مداوم از زبان انگلیسی استفاده نکنند، مطمئنا خیلی زود مباحث آموخته شده را فراموش خواهند کرد. پس پیشنهاد می کنم که حتما هر روز ساعتی را به مرور درس ها سپری کرده و حفظ کردن لغات جدید را هرگز ترک نکنند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن