مجید عقیلی | مدرس خصوصی زبان انگلیسی با تجربه

مجید عقیلی هستم فارغ التحصیل رشته زبان انگلیسی از دانشگاه آزاد اسلامی تهران و مدرس زبان انگلیسی در مقطع دبیرستان و آموزشگاه های آزاد. به عنوان یک دبیر انگلیسی باید بگویم روش های سنتی زبان انگلیسی که متاسفانه در سیستم آموزشی کشور به روز نمی شود نه تنها باعث یادگیری در دانش آموزان نوجوان نشده است بلکه باعث می شود تا یک حس عدم اعتماد به نقس و فرار از یادگیری در نوجوانان شکل بگیرد و آن ها را برای همیشه از آموزش زبان انگلیسی که یکی از مهمترین مهارت های امروز دنیاست دور کند.

شاید به همین دلیل است که اکثر خانواده ها ترجیح میدهند با صرف هزینه بیشتر و حضور فرزندانشان در موسسات آموزشی این مشکل را به نوعی برطرف کنند. از آنجایی که سن نوجوانی مهمترین زمان برای یادگیری و کسب مهارت و تخصص در انسان هاست عدم توجه به این نکات به ظاهر بی اهمیت می تواند سرنوشت کودکان ایرانی را در آینده تغییر دهد. همانگونه که در نسل ما کمتر کسی پیدا می شود که در یادگیری زبان انگلیسی به مهارت دلخواه رسیده باشد.

من به عنوان مدرس خصوصی زبان انگلیسی با تجربه 10 ساله تدریس در مدرسه و موسسات آموزشی باید بگویم بهترین شیوه برای آموزش زبان انگلیسی به نوجوانان تقویت دایره لغات در کنار گرامر و دستور زبان است. متاسفانه اکثر کودکان ما بعد از اخذ دیپلم با وجود آموزش زبان انگلیسی از دوره متوسط اول همچنان از نظر سواد انگلیسی در سطح پایینی قرار دارند. آنچه این دانش آموزان را به یادگیری زبان تشویق می کند ایجاد انگیزه و شیوه صحیح تدریس است.

من فکر میکنم در صورتی که یک متد آموزشی معتبر با ارائه شیوه هایی برای تقویت همزمان مهارت های لیسنینگ و رایتینگ و همچنین اسپیکینگ از سوی مدرس عرضه شود، نوجوانان با توجه به انرژی و انگیزه بالایی که دارند خیلی سریع می توانند در مهارت زبان آموزی پیشرفت کنند.

به عنوان یک مدرس باید بگویم زبان آموزی به صورت ترمیک و در موسسات آموزشی برای نوجوانان و کودکان رده سنی بالای ده سال بسیاری کارآمد است. علیرغم شوق حضور در کلاس های گروهی، حس رقابت و رفاقت در میان زبان آموزان و شیوه های آموزشی انگیزشی در موسسات کودکان در کنار آموزش زبان انگلیسی به مهارت های اجتماعی دیگر مثل تعامل در کارهای گروهی، حضور در اجتماعی غیر از فضای مدرسه و یافتن دوستان جدید نیز دست پیدا میکنند. از طرفی آموزش زبان انگلیسی به این روش چون به صورت بلندمدت صورت میگیرد از نظر یادگیری بهره وری بیشتری  داشته و ماندگاری بالاتری در ذهن دارد.

نگارش انشا و مقالات انگلیسی، تماشای انیمیشن و فیلم های جذاب، بازی های دسته جمعی به زبان اصلی، خلاصه نویسی کتاب و ساعت های مکالمه آزاد از جمله روش هایی است که نوجوانان را به یادگیری بیشتر زبان انگلیسی تشویق کرده و از غول تسخیرناپذیری که در سیستم آموزشی کشور از زبان انگلیسی برایشان ساخته شده است فاصله می گیرند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن