مانا رهبری فرد | معلم زبان هفتم در منزل

من مانا رهبری فرد هستم، مدرس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی در تهران، 10 سال سابقه تدریس خصوصی زبان در سطوح مختلف آموزشی در کارنامه شغلی ام دارم که از این مدت 2 سال به عنوان معلم زبان هفتم در منزل فعالیت کرده ام.

زبان انگلیسی سال هفتم از آن جهت حائز اهمیت است که اولین سال آشنایی دانش آموزان با یک زبان بیگانه محسوب می شود، بنابراین شیوه آموزش مدرسین در این سال می تواند در انگیزه و ایجاد علاقه در دانش آموزان بسیار تاثیرگذار باشد. اکثر دانش آموزانی که برای اولین بار اقدام به یادگیری زبان انگلیسی می کنند چه در مدرسه یا در آموزشگاه قصد جدی برای یادگیری این زبان ندارند، این شیوه های تدریس و البته ارتباط موثر با دبیر است که سبب می شود علاقمندی برای یادگیری زبان جدید در فرد ایجاد شود.

از آنجایی که زبان هفتم شروع آموزش زبان انگلیسی در سیستم آموزشی کشور است بهتر است از همان ابتدا نکات گرامری به خوبی برای دانش آموزان شرح داده شده و با انجام تمرینات بسیار آنها را برای دانش آموز قابل درک کرد. از طرفی حفظ لغات نیز می تواند بسیار تاثیرگذار باشد، بنابراین بهتر است از همان درس اول یا جلسات اول کلاسهای تقویتی به حفظ لغات، شکل دیکته آنها، نکات گرامری و اصطلاحات رایج در مکالمه به یک اندازه توجه شود تا دانش آموز در هر 4 مهارت دیداری، شنیداری، گفتاری و درک مطلب به تسلط کامل دست پیدا کند.

یادگیری موفق درس زبان در پایه هفتم سبب می شود که دانش آموز در پایه های تحصیلی بالاتر نیز اشکالی در یادگیری مباحث جدید نداشته و در نتیجه اعتماد به نفس بیشتری در یادگیری خواهد داشت.

استفاده از کتاب های نمونه سوال می تواند یکی از اقداماتی باشد که برای تسلط بیشتر دانش آموز به موضوعات درسی از آن بهره گرفت، هرچه دانش آموز با اشکال مختلف سوال آشنا شود، بهتر می تواند کلمات و گرامر را در شکل های گوناگون مورد استفاده قرار دهد.

اگر میخواهید در یادگیری درس زبان موفق باشید، پیشنهاد می کنم حتما ساعاتی از روز را به مرور گرامرهای دستوری و همچنین حفظ لغات اختصاص دهید، چرا که اکثر مباحث درسی در زبان انگلیسی به هم پیوسته است و در صورتی که در یادگیری یک نکته دچار اشکال باشید مطمئنا دروس بعدی را نیز یاد نخواهید گرفت، از طرفی این درس کاملا ذهن گریز است و اگر مدتی تمرین و تکرار را رها کنید متوجه خواهید شد که بیشتر آنها را فراموش کرده اید، بنابراین برنامه ریزی دقیق برای مرور درس ها در طول هفته یکی از کارهای مثبتی است که دانش آموزان می توانند انجام دهند.

جمله سازی با استفاده از لغاتی که یاد گرفته اید و گرامرهایی که آموخته اید می تواند یکی از تمرین های بسیار موثر برای تسلط شما به زبان باشد، این کار در کنار یادگیری لغات و اصطلاحات به شما می آموزد که مطالب را به شکل صحیح درک کرده و بتوانید شکل صحیح جملات و البته دیکته کلمات را فراگیرید.

بنابراین داشتن یک برنامه ریزی صحیح، استفاده از روش های مطالعه و آموختن اصولی و همراهی یک معلم باتجربه و مهارت بالا می تواند از رموز موفقیت دانش آموزان در یادگیری درس زبان باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن