لیلا میرافشار | معلم زبان پایه دهم در منزل

من لیلا میرافشار هستم، معلم زبان پایه دهم در منزل، دارای مدرک کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی هستم و 12 سال است که به تدریس زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول هستم، دبیر زبان انگلیسی در مقطع متوسطه دوم در یکی از مدارس شهر تهران هستم و به صورت خصوصی تدریس زبان کنکور و تدریس خصوصی زبان پایه های مختلف تحصیلی انجام می دهم.

زبان! درسی که اغلب دانش آموزان حتی از شنیدن نام آن نیز هراس دارند، همیشه یکی از چالشهای بزرگ دانش آموزان در زمان امتحانات قبولی در این درس بوده است، اگرچه در سالهای اخیر به مدد توجه به اهمیت این مهارت، بسیاری از والدین کودکان خود را  از سنین ابتدایی به کلاسهای زبان می فرستند و به همین دلیل چالش رویایی با درس زبان انگلیسی کم کم رو به افول می رود.

در هر صورت  اگر میخواهید در یادگیری این درس موفق باشید نکاتی وجود دارد که به عنوان یک معلم زبان آنها را با شما در میان خواهم گذاشت تا بتوانید به خوبی آن را فرا گیرید.

اولین و مهمترین نکته در مورد یادگیری زبان انگلیسی آن است که این درس یک مبحث به هم پیوسته است، نباید فراموش کنید که زبان انگلیسی یک زبان است، درست مثل زبان فارسی، بنابراین نمی توان برای آموختن آن مرزی را مشخص کرد یا به طور مثال گفت که برخی از دروس مهمتر از سایر دروس هستند، تمام مباحث درسی این کتاب آموزشی که از سال هفتم تا دوازدهم به عنوان یکی از منابع درسی آن را می خوانید به هم پیوسته است و برای موفق بودن در یادگیری باید به همه مطالب آن تسلط کافی داشته باشید.

برای این که بتوانید زبان را به شکل اصولی مطالعه کنید، باید یک برنامه ریزی دقیق داشته باشید،  بهتر است سعی کنید در برنامه ریزی روزانه خود وقتی را برای حفظ کردن لغات و همچنین تمرین گرامرها اختصاص دهید تا بتوانید علاوه بر یادگیری گرامرهای هر درسی دامنه لغات خود را نیز گسترش دهید.

وقتی شما در حال مطالعه زبان دهم هستید، سال چهارمی است که زبان انگلیسی یکی از منابع درسی شما است، بنابراین شما سه کتاب زبان را پشت سر گذاشته اید، اگر در یادگیری گرامرهای این سه سال مشکلی نداشته اید و لغات تمام کتاب ها را به خوبی به یاد دارید می توانید تمام تمرکز خود را روی یادگیری درس های سال دهم معطوف کنید، اما در صورتی که نیاز به مرور مطالب سالهای پیش دارید می توانید به مرور کلمات و گرامرهای آنها را به صورت روزانه مطالعه کنید تا مطالب سالهای پیش را به یاد آورید.

یکی از روش هایی که من همیشه به دانش آموزانم پیشنهاد می کنم این است که یادگیری زبان را با آموزش همزمان گرامر و لغات همراه کنید، سعی کنید با جمله سازی به وسیله گرامرها و لغاتی که آموخته اید تسلط خود را روی مطالب بیشتر کنید.

یکی از راههای موفقیت در امتحان نیز این است که نمونه سوالات امتحانی را زیاد مطالعه کنید و به عنوان تمرین از آنها استفاده کنید تا هم با شکل طراحی سوال آشنا شوید و هم بدانید که کدام مطالب برای یادگیری مهمتر هستند.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن