لیلا شریفی | مدرس زبان انگلیسی

لیلا شریفی هستم مترجم و مدرس زبان انگلیسی در مقطع سنی کودک و خردسال. دارای مدرک زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه آزاد تهران هستم. من قبل از شروع تحصیل در رشته زبان انگلیسی در دانشگاه، در موسسات آموزشی به یادگیری این زبان پرداختم و تقریبا 12 سال است که زبان انگلیسی میخوانم و حدود 5 سال است که تدریس می کنم.

در خصوص بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان و خردسالان باید بگویم آنچه کودکان را در این مقطع سنی به زبان آموزی علاقمند می کند جذابیت روش های تدریس است. وقتی کودک از آموزش لذت می برد برای شروع کلاس بعدی لحظه شماری خواهد کرد.

اگرچه استعداد زبان آموزی در کودکان مختلف است اما نباید فراموش کرد که میتوان زبان انگلیسی را مثل دیگر زبان ها یا معلومات اجتماعی به یک کودک درس داد. در هر صورت او مطالبی را خواهد آموخت. اگرچه ممکن است مطالب فراگیری شده تا مدت ها بدون استفاده باقی بماند. اما درسی که در کودکی گرفته می شود مانند حک کردن نقشی در سنگ برای همیشه در ذهن کودک باقی خواهد ماند.

من در کلاس های گروهی کودکان از شیوه هایی مثل بازی کردن، رنگ آمیزی حروف و اعداد، خواندن شعرهای کودکانه به زبان انگلیسی و همچنین داستان سرایی و اجرای نمایش استفاده می کنم. کودکان به بازی های دسته جمعی علاقه زیادی دارند و آموزش غیر مستقیم از این طریق می تواند بسیار راه گشا باشد.

کتاب های آموزشی و رنگ آمیزی زیادی برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان خردسال وجود دارد که می توان از وجود آنها نیز استفاده کرد.

من به شخصه معتقدم از سن 7 سالگی می توان زبان آموزی به شیوه مستقیم را آغاز کرد و مطمئنا نتیجه او برای کودکان مثبت خواهد بود. فقط باید سعی کرد حجم بالایی از مطالب به کودک تحمیل نشود تا او از آموزش دلزده نشده و انگیزه اش از بین نرود.

اگر قصد مهاجرت دارید و میخواهید فرزندتان در مدت زمان کم به سطح قابل قبولی از یادگیری زبان انگلیسی برسد بهتر است از کلاس های خصوصی استفاده کنید. صحبت کردن به زبان انگلیسی در محیط نیز یکی از روش هایی است که در مورد آموزش کودکان بسیار کمک کننده است. بهتر است آموزش را از الفبا آغاز کرده و با کلمات ساده ادامه داد. بعد از آموختن کلمات می توان جملات ساده محاوره ای را به کودک آموخت. استفاده از دیکشنری های تصویری هم در مورد آموزش به کودکان بسیار مفید است.

بهتر است برای این که کودک با مدرس زبان انگلیسی رابطه خوبی برقرار کند از روش های روانشناسی برای نزدیک شدن به کودک و ایجاد یک رابطه صمیمانه استفاده کرد. وقتی کودک با معلم خود احساس راحتی کند سعی میکند او را راضی نگه دارد و برای همین منظور به آموزش ها بیشتر دقت می کند و انگیزه بیشتری برای حضور درکلاس دارد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن