لاله تفتی | معلم تدریس خصوصی زبان هشتم

من لاله تفتی هستم، مدرک کارشناسی ارشد مترجمی زبان دارم و اکنون 13 سال است که به عنوان مدرس خصوصی زبان انگلیسی مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به کار هستم.

زبان انگلیسی از جمله دروسی است که برای یادگیری آن باید وقت و برنامه ریزی کافی و دقیق داشته باشید. ضمن این که زبان از جمله دروسی است که مباحث آن به هم پیوسته است، بنابراین اگر نتوانید به خوبی مباحث مربوط به کتاب هشتم را بیاموزید مطمئنا در یادگیری زبان نهم نیز دچار مشکل خواهید بود.

من پیشنهاد می دهم دانش آموزانی که در یادگیری زبان دچار مشکل هستند باید از همان ابتدای سال تحصیلی به فکر برنامه ریزی برای کلاس های خصوصی باشند، وقتی شما بتوانید مباحث کتاب درسی را به خوبی بیاموزید برای امتحان و سال بعد آماده می شوید.

مهمترین نکته در مورد کتاب درسی زبان انگلیسی سال هشتم آن است که لغات آن را به خوبی بیاموزید، یادگیری لغت به دانش آموز کمک می کند تا در درک مطالب و همچنین جمله سازی ها بعد از یادگیری گرامر درسی مشکلی نداشته باشد. پس باید سعی کنید یک برنامه منظم برای حفظ لغت داشته باشید، می توانید در خلال کلاسهای درسی کتاب هشتم، مطالب مربوط به زبان کلاس هفتم را نیز بیاموزید.

برای این که در یادگیری درسی مثل زبان انگلیسی موفق باشید بهتر است از روش هایی مثل خواندن کتاب های کمک درسی نیز استفاده کنید. در این کتابها نکات درسی به شکل کاملا مفهومی توضیح داده شده است و نمونه سوالات خوبی از هر درس در پایان فصل وجود دارد.

همچنین می توانید از نمونه سوالاتی که در امتحانات سالهای گذشته زبان هشتم از آنها استفاده شده است به عنوان تمرین درسی استفاده کنید. این شکل از تمرین کردن شما را با شکل طراحی سوال آشنا می کند، ضمن این که می توانید لغات و  اصطلاحات جدیدی نیز بیاموزید.

نباید فراموش کنید که زبان انگلیسی یک درس فرّار است و در صورتی که تمرین و تکرار مناسب نداشته باشید خیلی زود هرآنچه آموخته اید را فراموش خواهید کرد، به همین دلیل هم توصیه اکید می کنم که حتما برنامه روزانه برای مرور درس ها و حفظ لغت داشته باشید تا با تکرار کردن مداوم این مطالب در ذهن شما تثبیت شوند.

دانش آموزان زیادی وجود دارند که یادگیری زبان را به شب های امتحان موکول می کنند و انتظار دارند با چند جلسه کلاس خصوصی نمره عالی در امتحان کسب کنند، این در حالی است که اگر پایه تحصیلی قوی در این درس ندارید بهتر است کلاسهای خصوصی مداوم داشته باشید و یا در کلاس های آموزشی زبان انگلیسی موسسات شرکت کنید. در هرصورت نکته ای که مهم است این است که زبان انگلیسی یک درس کاملا کاربردی و مهم است و در صورتی که نتوانید آن را به خوبی بیاموزید مطمئنا در سالهای بالاتر با مشکل مواجه می شوید.

من فکر میکنم که یادگیری زبان انگلیسی ارزش وقت و هزینه گذاشتن برای آموزش استاندارد و اصولی را دارد بنابراین باید سعی کنید با یک برنامه ریزی دقیق راه یادگیری زبان انگلیسی را برای خود هموار کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن