فیروزه قیاسی | مدرس زبان انگلیسی با تجربه

فیروزه قیاسی هستم مدرس زبان انگلیسی در یکی از موسسات آموزش زبان در تهران. مدرک تحصیلی من مدیریت بازرگانی است اما از آنجایی که به زبان انگلیسی علاقه زیادی دارم تصمیم گرفتم فعالیتم در این رشته را در اولویت قرار دهم.

به عنوان یک مدرس زبان انگلیسی با تجربه 15 سال تدریس زبان انگلیسی در مقاطع مختلف سنی باید بگویم یکی از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی برای کسانی که وقت آن را دارند حضور در کلاس های موسسات آموزشی این رشته است. با حضور در کلاس گروهی شما شانس آموزش بلندمدت و همچنین استفاده از تجربیات دیگران را دارید.
یکی از اصول یادگیری زبان انگلیسی یادگیری همزمان قواعد دستوری و مکالمه است. یعنی زبان آموز باید به صورت همزمان دایره لغاتی که حفظ می کند را در قالب جملات صحیح دستوری قرار داده و شروع به مکالمه کند. برای این که بتوانید روی این اصول پیش بروید نیاز به منابع معتبر دارید.

اگر قصد دارید به صورت خودآموز انگلیسی را آغاز کنید بهتر است تا اندازه ای با این زبان آشنایی داشته باشید، اگر کمی به این زبان آشنایی دارید می توانید با استفاده از کتاب هایی مثل Practical English Usage استفاده کنید، این کتاب یکی از معروف ترین خودآموزهای زبان انگلیسی در دنیاست که بیش از 600 نکته آموزشی را در قالب لغات، مصطلحات و عبارات کاربردی در کنار قوائد نوشتاری به شما آموزش می دهد.

یکی دیگر از راه های شروع به یادگیری زبان انگلیسی از صفر استفاده از کلاس های خصوصی است که در این صورت، استاد شما منابع لازم را به شما معرفی خواهد کرد، یکی از مزایای استفاده از کلاس های خصوصی برای یادگیری زبان انگلیسی آن است که مهارت ها و استعدادهای شما در این زمینه راحت تر شناخته می شود و مدرس زمان بیشتری برای فعالیت های شما در نظر خواهد گرفت، اگرچه شخصا با آموزش کوتاه مدت زبان انگلیسی به شدت مخالف هستم اما می توان این روش را نیز به عنوان یکی از راه های یادگیری زبان انگلیسی مورد بررسی قرار داد.

بهترین زمان شروع به یادگیری زبان انگلیسی به نظر من دوران نوجوانی است، شور و انگیزه یادگیری در این زمان به مراتب نسبت به سنین دیگر بیشتر است و همچنین تلاش برای یادگیری در این زمان به اوج خود خواهد رسید. تجربه نشان داده است تمام کسانی که آموزش زبان انگلیسی را از سن نوجوانی به صورت مداوم آغاز کرده اند در یادگیری و تسلط به این زبان از دیگران موفق تر بوده اند.

من پیشنهاد میکنم که نوجوانان برای یادگیری زبان انگلیسی از کلاس های گروهی استفاده کنند تا اعتماد به نفس هنگام مکالمه و یادگیری از دانسته هایشان در حضور جمع برایشان فراهم شود، مسلما یادگیری به این شکل و به صورت بلندمدت اثر مثبتی در یادگیری زبان نوجوانان خواهد داشت.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن