فرحناز کرمانی | تدریس خصوصی زبان انگلیسی دوازدهم

فرحناز کرمانی هستم مدرس زبان انگلیسی پایه دوازدهم متوسطه. دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم با بیش از 15 سال سابقه تدریس.

پایه دوازدهم یکی از مهمترین پایه های تحصیلی است، از آن جهت که دانش آموزان برای کنکور آماده می شوند، از طرفی یکی از امتیازات ویژه این پایه استفاده از منابع درسی این پایه به عنوان بخش بزرگی از سوالات کنکور است. از آنجایی که درس زبان یکی از دروس مشکل برای اکثر دانش آموزان است، مطمئنا بالا بودن درصد آن در آزمون سراسری یک امتیاز ویژه برای داوطلبان محسوب خواهد شد.

تدریس خصوصی زبان انگلیسی پایه دوازدهم باید با روش های خاصی همراه باشد تا علاوه بر کسب نمره بالا در امتحانات دانش آموز بتواند از دانسته های خود به نحو احسن در کنکور بهره ببرد. شیوه تدریس من در این خصوص دوره گرامر پایه زبان انگلیسی از ابتدا تا پایه دوازدهم است، از طرفی با کمک به دانش آموز در حفظ لغات و تمرین مداوم و جمله سازی بر اساس آموخته های گرامری این امکان را برای او فراهم میکنم تا بتواند گام به گام پیش رفته و در صورتی که در هر بخشی ضعف یادگیری وجود داشته باشد برطرف شود.

از آنجایی که سوالات کنکور بر اساس درک مطلب طراحی می شوند، بهتر است با حل تمرین بسیار و سوالات شبیه سازی کنکور دانش آموز را با نمونه سوالات آشنا کرده و به این ترتیب در کنار کمک به کنترل استرس دانش آموز در مواجه با سوالات امتحان یا کنکور او را برای هر مدل سوال اعم از دیکته، لغت، گرامر و درک مطلب آماده میکنیم.

در تدریس خصوصی زبان انگلیسی بهتر است ساعاتی را به حل تست اختصاص دهید، به این صورت علاوه بر دوره شدن مطالب درسی آشنایی با سوالات کنکور نیز به خوبی صورت میگیرد.

نباید فراموش کرد که کلاس خصوصی یک دانش آموز با کلاس خصوصی یک شخص زبان آموز متفاوت است و هیچ گونه مطلب اضافه خارج از مباحث درسی و نکات کنکوری نباید به دانش آموز منتقل شده و قصد ما کار روی مکالمه و پیشرفت در این حوزه نیست بلکه شیوه تدریس باید نهایتا به تقویت درک مطلب دانش آموز کمک کرده و او را برای امتحان و کنکور آماده سازد.

پیشنهاد میکنم برای تقویت پایه درسی دانش آموز از کتاب درسی در کنار کتاب های کمک درسی و نمونه سوالات معتبر استفاده شود، تا تسلط کامل بر مباحث درسی حاصل شود، بهترین راه برای ایجاد تسلط استفاده مکرر از تمارین مختلف و تشویق دانش آموز به جمله سازی بر اساس گرامرهای درسی و لغات جدید است. این جمله سازی ها به دانش آموز اجازه میدهد تا دانسته های خود را در قالب جملات پیاده سازی کند، در مراحل پیشرفته تر میتوان با مشخص کردن عنوان از دانش آموز خواست تا یک انشاء جامع به زبان انگلیسی بنویسد. بعد از بازخوانی میتوان به رفع اشکالات و نقاط ضعف پرداخت.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن