فاطمه حمیدی | مدرس خصوصی زبان اسپانیایی در تهران

فاطمه حمیدی هستم مدرس خصوصی زبان اسپانیایی در تهران. افراد بسیاری از من سوال میکنند که برای یادگیری زبان اسپانیایی باید از کجا شروع کرد، چه منابعی را برای آموزش بهتر می دانم و این که کلاس خصوصی برای آموزش این زبان بهتر است یا شرکت در کلاس های موسسات آموزشی.

برای پاسخ به این افراد باید بگویم از آنجایی که آموزش زبان های خارجی معمولا به اندازه آموزش زبان انگلیسی مورد توجه نیست غالبا کسانی به دنبال آموزش زبان های غیر انگلیسی می روند که یا قصد مهاجرت دارند و یا به دلیل علاقه شخصی شروع به آموزش می کنند. از طرفی موسساتی که اکثر زبان های بین المللی در آن ها تدریس شود انگشت شمار هستند، بنابراین شاید بتوان گفت بهترین انتخاب برای شروع آموزش یک زبان کلاس های خصوصی باشد.

من در شیوه تدریسم در کلاس های خصوصی منابعی را به زبان آموز معرفی میکنم و سپس کار را از ابتدا آغاز میکنیم و در واقع تدریس زبان از صفر آغاز می شود. اکثر کتب آموزشی زبان اسپانیایی بر مبنای سطح آموزشی طبقه بندی شده اند.

یکی از منابع معتبری که در حال حاضر در بازار کتاب وجود دارد مجموعه کتاب های Nuevo Prisma است که از مقدماتی آغاز شده و تا سطح متوسط پیش می رود. استفاده از کتب داستان زبان اصلی یا گوش دادن به ترانه ها و دیدن فیلم نیز می تواند بر دایره لغات شما افزوده و از طرفی شما را با زبان محاوره ای بیشتر آشنا کند.

یکی از مزیت های آموزش خصوصی زبان اسپانیایی این است که وقت شما صرف آموزش ملزومات می شود و شما می توانید در زمان های مناسب تری به جزئیات بیشتر بپردازید. در واقع چهارچوب و اصول اولیه را استاد برایتان مشخص کرده و شما با توجه به استعداد و علاقمندی تان به یادگیری این زبان در این مسیر قدم بر میدارید.

اگر قصد دارید به صورت خودآموز آموزش این زبان را آغاز کنید برای یادگیری لغات می توانید از کتاب Mastering Spanish Vocabulary استفاده کنید، همچنین می توانید به صورت خودآموز از کتاب Learn to speak Spanish نیز استفاده کنید، این کتاب از سطح مبتدی تا متوسط را شامل می شود. اگرچه ممکن است برای تلفظ لغات دچار مشکل باشید و نیاز به راهنما داشته باشید.

در هر صورت من فکر میکنم مهمترین بخش در یادگیری زبان اسپانیایی علاقمندی به آن است چرا که راه های بی شماری برای آموزش هر زبان وجود دارد و اگر زبان آموز با عشق به دنبال یادگیری باشد بهترین راه را متناسب با استعداد خود خواهد یافت.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن