فاطمه بیاتی | معلم خصوصی زبان نهم

من فاطمه بیاتی هستم، دارای مدرک کارشناسی تدریس زبان انگلیسی از دانشگاه تربیت مدرس مشهد و بیش از 8 سال سابقه تدریس زبان دوره اول متوسطه، معلم خصوصی زبان پایه نهم و هشتم هستم، همچنین طراح سوالات مفهومی زبان انگلیسی در امتحانات پایان ترم استانی نیز می باشم.

تدریس زبان انگلیسی هم برای معلم و هم برای دانش آموز امری چالش برانگیز است. اکثر ما ذهنیت منفی نسبت به یادگیری زبان انگلیسی داریم و آن را درس سختی می دانیم، شاید به همین دلیل است که موفقیت دانش آموزان ایرانی در یادگیری درس زبان انگلیسی نسبت به سایر دروس کمتر است. استفاده از معلم خصوصی برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی و رفع نقطعه ضعف ها یک راه حل بسیار مناسب است.

دانش آموزان در سال نهم برای سومین سال است که زبان انگلیسی را به عنوان یک ماده درسی می آموزند، بنابراین در صورتی می توانند در یادگیری آن موفق باشند که در سال هفتم و هشتم نیز زبان را به خوبی فرا گرفته باشند. یکی از خصوصیات درس زبان آن است که به صورت پیوسته باید آن را آموخت، به این معنا که مطالب آن به صورت زنجیره وار به یکدیگر متصل هستند، پس اگر در یادگیری درس زبان نهم مشکل دارید شاید نیاز است که مروری بر درسهای سال  هفتم و هشتم داشته باشید.

من اصولا در کلاسهای تقویتی سعی می کنم که درس را با آموزش و مرور گرامرهای پایه زبان انگلیسی شروع کنم و از طرفی همیشه از دانش آموزانم می خواهم که به صورت منظم به یادگیری لغات جدید بپردازند، برای این که بتوانید در یادگیری زبان انگلیسی موفق باشید باید قدرت گرامر و حفظ لغت شما به یک اندازه رشد کرده باشد تا بتوانید به کمک لغات گرامرهای آموخته شده را استفاده کنید.

توصیه من به دانش آموزان این است که برای یادگیری بهتر یک برنامه ریزی روزانه برای یادگیری زبان داشته باشند، نیاز نیست وقت زیادی را صرف این کار کنید، اختصاص دادن روزانه حداقل نیم ساعت زمان برای حفظ لغت و تمرین گرامر برای یادگیری زبان نهم کافی است.

یکی از راه هایی که به کمک آن می توانید زبان خود را تقویت کنید استفاده از کتاب های نمونه سوال است، شما باید نمونه سوالات مختلفی از هر درس حل کنید تا به گرامر آن درس تسلط خوبی پیدا کنید. ضمن این که سعی کنید به صورت مداوم در حال حفظ لغات جدید باشید، فراموش نکنید که زبان یک درس کاملا مفهومی است و باید آن را به صورت مداوم تکرار کنید تا فراموش نشود، یکی از محسنات یادگیری لغات آن است که می توانید گرامرهای مختلف درسی را با اتکا به دایره لغت مناسب پیاده سازی کنید.

بیشترین نمره را در امتحانات زبان سوالات درک مطلب دارند که برای موفقیت در آنها باید هم از نظر گرامری و هم از نظر آموزش لغات در سطح خوبی قرار داشته باشید. فراموش نکنید که حتی در دوران تحصیل در دانشگاه نیز زبان انگلیسی همراه شما خواهد بود، بنابراین یادگیری این درس یک ضرورت است و کمک می کند تا در آینده موقعیت شغلی و تحصیلی بهتری داشته باشید. پس سعی کنید در دوران مدرسه این درس را به خوبی فرا گرفته و در یادگیری آن صبور و کوشا باشید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن