علیرضا هاشمی | مدرس زبان انگلیسی در تهران

علیرضا هاشمی هستم مدرس زبان انگلیسی، فارغ التحصیل رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه علمی کاربردی، ساکن تهران.

مدت 5 سال در یکی از معروف ترین موسسات آموزش زبان انگلیسی تهران به زبان آموزی مشغول بودم و بعد از پایان دوره زبان آموزی به تدریس خصوصی زبان انگلیسی مشغول شدم.

به عقیده من مهمترین عامل موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی این است که از سن نوجوانی آموزش را شروع کنید.
در این سن قادر خواهید بود به صورت اصولی و با تکیه بر قوائد زبانی یادگیری زبان انگلیسی را آغاز کنید چرا که به دستور زبان مادری به خوبی آشنا هستید و می توانید بر مبنای آن شروع به یادگیری نمایید.

از طرفی انگیزه آموزش نیز در سن نوجوانی بیشتر است و معمولا نوجوان شور و اشتیاق خاصی برای یادگیری هر مهارتی دارند و چه مهارتی مهمتر از زبان انگلیسی که در آینده شغلی بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

از آنجایی که غالب نوجوانان در حال تحصیل می باشند بنابراین پیشنهاد من برای یادگیری زبان انگلیسی به صورت حرفه ای، استفاده از معلم خصوصی است، چرا که روش های روتین استفاده از کلاس های آموزشی بحث خستگی و بی انگیزگی را در نوجوانان شدت می بخشد، اما کلاس خصوصی قابل برنامه ریزی توسط خود زبان آموز و والدین اوست و میتوانند بر مبنای آمادگی وی برنامه کلاس ها را تدوین کنند. از طرفی زبان آموزی از طریق آموزش خصوصی مدت زمان یادگیری را کاهش می دهد و نوجوان در دوره کوتاهتری نسب به حضور در آموزشگاه به تسلط دست می یابد که این مسئله برایش خوشایند خواهد بود.

روش تدریس من استفاده از مباحث درسی کتاب Top notch و summit است. این کتاب ها متد جدید آموزش انگلیسی در اکثر موسسات مشهور و با سابقه آموزش زبان انگلیسی نیز می باشد و به نظر من شروع خوبی برای آموزش زبان توسط یک نوجوان است.

من قبل از شروع تدریسم ابتدا سطح تسلط زبان آموز را محک می زنم و با  توجه به میزان آشنایی با زبان انگلیسی شروع به تدریس می کنم، به نظرم ایجاد یک فضای صمیمانه بین مدرس و زبان آموز به تمرکز بیشتر و همچنین ایجاد انگیزه یادگیری کمک خواهد کرد.

از آنجایی که شخصیت و میزان استعداد و تلاش در هر نوجوانی متغیر است نمی توان برای همه زبان آموزان در این مقطع سنی نسخه تدریسی واحدی پیچید، پس ابتدا باید به شناخت کافی از شخصیت و میزان علاقه و استعداد نوجوان تحت آموزش پی برده و سپس با توجه به نیاز وی یک روش تدریس انتخاب کرد. یکی از دلایل من برای رد امکان موفقیت در موسسات آموزشی همین نکته است.

با این وجود بنده صلاحیت مدرسین آموزشگاه های زبان انگلیسی را زیر سوال نمی برم و معتقدم در هر صورت این خود زبان آموز است که می تواند در هر شرایطی به یادگیری بپردازد و انگیزه و علاقه برای فراگیری زبان انگلیسی از همه فاکتورها مهم تر خواهد بود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن