علیرضا معتضدیان | معلم زبان انگلیسی هشتم در تهران

علیرضا معتضدیان هستم معلم زبان انگلیسی مقطع متوسطه اول در شهر تهران، دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه تربیت مدرس هستم.

یکی از دروس بسیار مهم و تاثیرگذار در سیستم آموزشی کشور، زبان انگلیسی است که یادگیری آن برای اکثریت دانش آموزان در پایه های مختلف بسیار سخت است. بنابراین فکر میکنم اگر آموزش این زبان از سال های اولیه و پایه با روش درست انجام شود، به پیشرفت سطح زبان دانش آموزان و همچنین کیفیت یادگیری آنان در مقاطع بالاتر کمک بسیاری میکند.

من در حال حاضر معلم زبان انگلیسی هشتم در تهران هستم، تجربه چندین سال تدریس در این مقطع به من آموخته است که بهترین شیوه آموزش زبان انگلیسی به دانش آموزان، شیوه آموزش دانش آموز محور است، به این ترتیب که من یک جلسه قبل از تدریس هر درس، از دانش آموزانم میخواهم که مطالب مربوط به این درس را در منزل بخوانند و معانی لغات را از دیکشنری در آورده و گرامر آن را نیز مطالعه کنند. سپس روزی که قرار است درس جدید تدریس شود، از آنها میخواهم اگر مشکلی هنگام مطالعه برایشان به وجود آمده و یا مطلب نامفهومی در درس جدید دیده اند بیان کنند، بعد از پاسخ به سوالات شاگردانم درس را آغاز کرده و با کمک آنها مطالب مربوطه را تکمیل میکنم، به این ترتیب دانش آموز بخشی از تدریس خواهد بود.

این مسئله کمک میکند تا دانش آموز پایه هشتم برای یادگیری بهتر مطالب سعی و تلاش مضاعفی داشته باشد و از طرفی چون خود در امر تدریس مشارکت دارد انگیزه بیشتری برای یادگیری خواهد داشت.

آموزش کلمات مترادف و متضاد در هر درس و همچنین جمله سازی های مشابه با استفاده از گرامر مربوطه و لغاتی که دانش آموز آنها را آموخته است اقدام به تقویت مکالمه دانش آموزان می کنم.

به نظر من اگر زبان انگلیسی به خصوص در سالهای اولیه تدریس یعنی پایه های هفتم و هشتم به درستی صورت گیرد، دانش آموز در سالهای بعدی می تواند با موفقیت بیشتری به آموزش زبان انگلیسی بپردازد و مسلما این نوع آموزش سبب میشود تا دانش آموز در سالهای بعدی تحصیل تسلط مناسبی روی مطالبی که آموخته داشته باشد.

نباید فراموش کرد که دانش آموزان باید در کنار یادگیری مکالمه و گرامر روی املای کلمات نیز دقیق شوند، به این ترتیب مهارت های آموخته شده در پایه های مختلف تحصیلی در کنار هم یک پازل کامل آموزشی را تکمیل خواهند کرد.

استفاده از کتاب های داستان مناسب با سطح کلاس و همچنین انجام بازی های مرتبط با دروس آموزشی از دیگر روش هایی است که انگیزه لازم برای یادگیری زبان انگلیسی در پایه هشتم را برای دانش آموزان فراهم خواهد کرد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن