علیرضا قزوینی | مدرس و مترجم زبان انگلیسی

علیرضا قزوینی هستم مدرس و مترجم زبان انگلیسی، دارای مدرک لیسانس تربیت بدنی هستم و آموزش زبان انگلیسی را در موسسات آموزشی دنبال کرده و موفق شدم تا مقطع تافل در این زمینه پیش بروم. علاقمندی من به زبان انگلیسی از سنین کودکی در من شکل گرفت و از زمانی که وارد دبیرستان شدم به صورت رسمی آموزش زبان انگلیسی را نیز آغاز کردم.

کار من تدریس زبان انگلیسی به صورت خصوصی است، البته من فقط در رده سنی بزرگسال و به صورت خصوصی در دوره های 6 ماهه و یکساله تدریس میکنم. منابع من برای تدریس زبان انگلیسی به بزرگسالان مجموعه کتاب های آکسفورد است.

من همیشه به زبان آموزانم توصیه میکنم که برای تسلط بهتر به صورت مداوم تمرین داشته باشند، این که یک جلسه یک یا دوساعته را به آموزش مشغول باشید و تا جلسه بعدی هیچ اقدامی نکنید مطمئنا نتیجه ای در پی نخواهد داشت. از آنجایی که غالب زبان آموزان در روش آموزش خصوصی قصد دارند در یک مدت زمان کوتاه به زبان انگلیسی مسلط شوند، بنابراین بهترین راه حل برای آنها تمرین و تکرار زیاد است.

یکی از کارهای مثبتی که میتوانید در این زمینه انجام دهید تماشای فیلم و سریال به صورت زبان اصلی است، من پیشنهاد میکنم در ابتدا سعی کنید فیلم های با زیرنویس انگلیسی را تماشا کنید، این کار به شما کمک میکند تا تلفظ ها را بهتر درک کنید. فیلم های زبان اصلی با زیرنویس فارسی به دلیل این که اجازه فکر کردن برای دستیابی به ترجمه را به شما نمیدهد نمیتواند راه حل خوبی باشد.

در کنار تماشای فیلم، دیدن اخبار در شبکه های انگلیسی زبان، مطالعه رمان و کتاب به زبان انگلیسی از جمله اقداماتی است که مهارت خواندن و شنیدن را در شما تقویت میکند، از طرفی میتوانید با یادگیری لغات و اصطلاحات سعی کنید جمله بندی های خلاصه داشته باشید و کم کم شروع به جملات طولانی تر کنید.

تمام کسانی که اقدام به یادگیری زبان انگلیسی میکنند انگیزه این کار را داشته اند اما باید بگویم پشتکار داشتن نیز یکی دیگر از فاکتورهای موفقیت شما در آموزش زبان انگلیسی است. هرگز نباید خسته یا نا امید شوید.

اگر برای شرکت در کنکور، آزمون های پیشرفته زبان انگلیسی مثل تافل یا آیلتس در کلاسهای خصوصی شرکت میکنید بهتر است روی تسلط شنیداری، گفتاری و نوشتاری و خواندن همزمان کار کنید، کسانی که قصد دارند از نظر مکالمه قوی باشند میتوانند با تماشای فیلم و حفظ کردن جملات و لغات به این مرحله نزدیک شوند اما برای کسانی که برای آزمون آماده می شوند وضعیت فرق میکند و باید تمام جوانب را رعایت کنند تا موفق به گذراندن آزمون با نمره قابل قبول باشند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن