علیرضا فراهانی | معلم گرامر زبان یازدهم

علیرضا فراهانی هستم، معلم گرامر زبان یازدهم در تهران، دارای 5 سال سابقه تدریس زبان انگلیسی در مدرسه غیر انتفاعی و همچنین تدریس خصوصی زبان در منزل هستم.

من دانش آموزان زیادی را می شناسم که از نظر یادگیری گرامر زبان مشکلی ندارند اما همچنان نمره قابل قبولی در درس زبان انگلیسی کسب نمی کنند و میخواهند بدانند مشکل از کجاست.

در مورد یادگیری درس زبان انگلیسی باید بگویم موفق ترین شیوه یادگیری، آموختن گرامر و لغت و مکالمه به صورت همزمان است، هرچقدر هم که شما در یادگیری گرامر زبان موفق باشید در صورتی که لغات و مصطلحات را نشناسید قادر نخواهید بود که در امتحانات نمره قابل قبولی کسب کنید.

گرامر زبان یازدهم از نظر طبقه بندی سختی جزو دروس پیچیده و محسوب می شود. در صورتی که دانش آموز در سال های قبل در درس زبان موفق نبوده باشد مطمئنا در این سال به مشکل خواهد خورد، بنابراین تمام سعی من در این است که همواره مروری بر درس های گذشته داشته باشم، از طرفی یادگیری لغات و همچنین اصطلاحات و نکات مهم گرامری برعهده دانش آموز خواهد بود.

همانطور که می دانید بخش اعظمی از سوالات امتحانی درس زبان و همچنین در کنکور به درک مطلب اختصاص دارد و دانش آموز تنها زمانی می تواند به این شکل سوالات پاسخ دهد که از نظر گرامر و لغت در سطح قابل قبولی قرار داشته باشد. دانش آموزانی که قصد دارند در سال دوازدهم و کنکور عملکرد خوبی داشته باشند باید از کلاس های جبرانی و معلم خصوصی بهره مند باشند.

مسلما سرمایه گذاری روی یادگیری زبان انگلیسی به نفع دانش آموزان خواهد بود، بنابراین از صرف هزینه برای کلاس های آموزشی از جمله کلاس تقویتی یا معلم خصوصی نباید هراس داشت. هرچه دانش آموز بر مباحث درس زبان مسلط تر باشد مطمئنا در امتحانات و کنکور موفق تر عمل خواهد کرد.

حل کردن نمونه سوالات مختلف می تواند راه خوبی برای تسلط به زبان انگلیسی در مدرسه باشد، به این ترتیب دانش آموزان نکات مهم را به خوبی درک می کنند و با سوالات آشنا می شوند، این نمونه سوالات به شکل مجموعه های طبقه بندی شده از انتشاراتی های مختلف و همچنین جزوات نمونه سوال در بازار موجود هستند، همچنین می توانید نمونه سوالات گرامر دهم را به راحتی از اینترنت دانلود کنید.

زبان یازدهم یکی از مهمترین منابع سوالات زبان کنکور است، بنابراین باید سعی کنید ساعتهایی را نیز به تست زدن اختصاص دهید تا موفق تر عمل کنید، حفظ لغات را نباید فراموش کرد و در کنار مرور و آموزش گرامر زبان باید حتما به حفظ لغات نیز بپردازید تا بتوانید به سوالات درک مطلب و مکالمات به خوبی پاسخ دهید.

یکی از راه هایی که به شما کمک می کند تا در یادگیری درس زبان موفق تر عمل کنید ثبت نام در آموزشگاه های زبان انگلیسی است، به ویژه این مسئله برای دانش آموزان دوره دوم متوسطه دارای اهمیت بیشتری است چرا که به گفته زبانشناسان بهترین زمان یادگیری زبان انگلیسی سن نوجوانی است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن