علیرضا سالاری | معلم خصوصی زبان انگلیسی هشتم در منزل

من علیرضا سالاری هستم، معلم خصوصی زبان انگلیسی هشتم در منزل، دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی وسابقه 10 سال تدریس زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی و سنی مشغول می باشم.

زبان انگلیسی سال هشتم از جمله دروس مهم این پایه محسوب می شود، بیشتر دانش آموزان زبان انگلیسی را درس سختی می دانند و یادگیری این درس برای آنها یک چالش است. از طرفی زبان انگلیسی یک درس کاربردی است و تا زمانی که در هر مقطعی مشغول به تحصیل هستید باید با این درس  دست و پنجه نرم کنید. بنابراین بهتر است از همین ابتدای آشنایی با زبان انگلیسی، درس را به شیوه های کاملا حرفه ای و استاندارد بیاموزید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

اگر میخواهید یادگیری زبان برای شما آسان و دلپذیر باشد بهتر است به نکاتی که در این مطالب به آنها اشاره میکنم به خوبی توجه داشته باشید. مهمترین اقدام در راه یادگیری زبان انگلیسی آن است که انگیزه خوبی برای یادگیری داشته باشید، بهتر است برای خود یک هدف مشخص کنید تا انگیزه شما برای یادگیری بیشتر باشد.

داشتن یک برنامه منظم به شما کمک می کند تا دقیق تر به مطالعه بپردازید و بدانید که چه زمانی چه کارهایی را برای آموزش بهتر باید انجام دهید. در این برنامه باید ساعات مشخصی به مطالعه و یادگیری لغات اختصاص یابد و ساعاتی را نیز برای حل تمرین و مرور مطالب آموخته شده مشخص کرده باشید.

بهتر است همان روزی که مطالب جدید درسی به شما آموزش داده می شود یک مرور کلی بر مطالب داشته و به حل تمرین بپردازید، به این ترتیب مطالب به حافظه بلند مدت سپرده شده و فراموشتان نمی شود و در مواقعی مثل امتحان به راحتی می توانید با یک مرور ساده خود را برای حضور در جلسه آماده کنید.

نکته مهم بعدی در یادگیری زبان انگلیسی استفاده از یک راهنمای با تجربه و ماهر است، یک معلم خصوصی خوب می تواند کارهایی مثل برنامه ریزی و ارزیابی و نظارت بر عملکرد شما را عهده دار شود و در زمان های لازم به شما کمک کند، به طور مثال وقتی احساس می کنید در یادگیری نکاتی دچار ضعف هستید می توانید از معلم خصوصی خود بخواهید تا مطالب را مجددا به شما آموزش دهد همچنین می توانید در حضور او به حل تمرین بپردازید تا اشکالات شما را رفع کند.

درس زبان یک درس پایه ای است و مطالب آن در سالهای مختلف تحصیلی به یکدیگر مربوط است، بنابراین اگر در سالهای اولیه آشنایی با این درس نتوانید به خوبی نکات آن را بیاموزید مطمئنا در سالهای بالاتر با مشکل مواجه می شوید، بنابراین باید سعی کنید خیلی خوب نکات مربوط به هر درس را بیاموزید. در ضمن این درس کاملا فرّار است، به همین دلیل در صورت نداشتن مطالعه مداوم و مرور منظم مطمئنا خیلی زود مطالب مربوط به آن را فراموش می کنید.

به این ترتیب باید گفت در درجه این دانش آموز است که می تواند با پشتکار و تلاش خود بهترین نتیجه را از یادگیری زبان انگلیسی رقم بزند، ضمن این که نباید تاثیر منابع آموزشی مناسب و حضور یک مدرس با تجربه را فراموش کرد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن