عسل مینویی | معلم تدریس خصوصی زبان دهم در تهران

عسل مینویی هستم، معلم خصوصی زبان در تهران، دارای مدرک کارشناسی روانشناسی از دانشگاه آزاد هستم و بیش از 10 سال است که به تدریس زبان انگلیسی مشغول می باشم.

یادگیری زبان انگلیسی برای اکثر دانش آموزان ایرانی کار سختی محسوب می شود و کمتر دانش آموزی را میتوان یافت که در این درس مشکل نداشته باشد، شاید یکی از مهمترین دلایل این ضعف دسته جمعی، اشتباهات سیستم آموزشی در نحوه تدریس زبان انگلیسی باشد. البته باید اضافه کنم چندسالی است که والدین دانش آموزان به اهمیت این درس و نقش آن در موفقیت های شغلی فرزندانشان مطلع شده اند و توجه خاصی به یادگیری اصولی این درس نشان میدهند.

یکی از پایه هایی که درخواست معلم خصوصی زبان در آن زیاد است پایه دهم تحصیلی است، من به عنوان معلم تدریس خصوصی زبان دهم در تهران باید بگویم، وقتی دانش آموز وارد دوره متوسطه دوم و کلاس دهم می شود، درس ها به شکل چشم گیری با آنچه در دوران متوسطه اول گذرانده است تفاوت دارد، حجم مطالب و عمق مفاهیم در تمام دروس پایه دهم به مراتب بیشتر از پایه نهم است، چرا که دانش آموز در این پایه با مطالبی آشنا میشود که قرار است چند سال بعد به عنوان منابع کنکور آنها را امتحان دهد.

زبان پایه دهم نیز از این قاعده مستثنی نیست، دانش آموز به صورت ناگهانی با حجمی از مطالب سنگین زبانی غیر از زبان مادری روبه رو می شود و این کاملا طبیعی است که در یادگیری مشکل داشته باشد. پیشنهاد من به والدین این است که اگر احساس میکنند فرزندشان در درس زبان حتی در سطح متوسط است از یک معلم خصوصی برای چند ساعت در هفته کمک بخواهند، این که تمام مطالب را برای شب های امتحان نگه داشته و انتظار داشته باشیم دانش آموز طی یک یا دوجلسه نمره خوبی بگیرد کاملا اشتباه است.

نکته مهم بعدی در خصوص استخدام معلم خصوصی زبان دهم آن است که نباید فقط به فکر دریافت نمره قبولی از دانش آموز باشیم، درس زبان یکی از دروس پایه است و برای سالهای بعدی به یاد داشتن نکات دروس سابق از ملزومات محسوب می شود بنابراین تدریس باید به گونه ای باشد که دانش آموز مطالب را درک کرده و به یاد داشته باشد، در غیر این صورت علیرغم قبولی در این درس در سالهای بعد نیز شاهد مشکل دانش آموز در یادگیری مطالب جدید خواهیم بود.

پیشنهاد میکنم که از کتاب زبان انگلیسی پایه دهم به عنوان  منبع آموزشی استفاده شود، در کنار آن میتوان از کتاب های نمونه سوال و تمارین و تست به عنوان کتاب کمک درسی کمک گرفت، مطالب را طبق آنچه در کتاب پیش می رود باید تدریس کرد و برای تسلط بیشتر دانش آموز میتوان دوره ای بر دروس سالهای گذشته داشت. بهتر است برای این که دانش آموز به درک خوبی از مطالب برسد از تمارین بسیاری استفاده کرد. تجربه نشان داده است که یکی از موفقیت های زبان آموزی تکرار مفاهیم و لغات است. بنابراین نباید از تکرار و تمرین دست کشید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن