عسل طاهری نیا | معلم آموزش زبان انگلیسی دوازدهم در منزل

من عسل طاهری نیا هستم، معلم آموزش زبان انگلیسی دوازدهم در منزل، دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان دانشگاه علامه طباطبایی هستم و 7 سال است که به تدریس زبان انگلیسی در آموزشگاه و به صورت خصوصی مشغول هستم.

در مورد درس زبان انگلیسی در سال دوازدهم باید بگویم که مباحث این کتاب درسی در این مقطع تحصیلی به مراتب سنگین تر و کامل تر از سالهای گذشته است، از طرفی دانستن زبان انگلیسی برای دانشجویان تمام رشته های تحصیلی در دانشگاه از اهمیت زیادی برخوردار است بنابراین یک دانش آموز دوازدهمی باید برای یادگیری درس زبان وقت زیادی بگذارد تا با تسلط کامل به این درس راهی دانشگاه شود.

از آنجایی که دانش آموزان مقطع دوازدهم متوسطه آزمون نهایی و کنکور را پیش رو دارند، از نظر روانی زیر بار فشار و استرس قرار میگیرند که همین مسئله می تواند اعتماد به نفس آنها برای یادگیری درس سختی مثل زبان کاهش دهد و آنها را برای یادگیری به چالش بکشد، به همین دلیل من فکر می کنم مهمترین کمکی که یک معلم خصوصی می تواند در این زمینه به دانش آموز بکند این است که او را از فشار روانی و استرس برهاند.

برنامه ریزی دقیق منظم برای مطالعه و یادگیری مباحث درس زبان و همچنین مرور مداوم آنها می تواند نتیجه خوبی در پی داشته باشد، اما از آنجایی که درس زبان انگلیسی یک درس کاملا زنجیره ای است و مباحث آن به صورت زنجیروار به یکدیگر متصل هستند، در صورتی که دانش آموز پایه قوی در این درس نداشته باشد با مشکل روبه رو خواهد شد.

من در کلاس های خصوصی قبل از تدریس فصل های جدید همیشه مروری بر گرامرهای پیش نیاز دارم و از طرفی همیشه از دانش آموز می خواهم که به صورت روزانه تعداد مشخصی از لغات کتاب را حفظ کند، چرا که حفظ لغت در کنار یادگیری گرامر تنها راه تسلط کامل به زبان انگلیسی است.

اکثر سوالات زبان چه در امتحان نهایی و چه در کنکور بر پایه درک مطلب طراحی می شود، بنابراین دانش آموز تنها زمانی می تواند در این آزمون ها موفق باشد که هم از نظر گرامری و هم از نظر دایره لغت در سطح بالایی قرار داشته باشد. من همیشه در کلاس های خصوصی از سوالات کنکور به عنوان نمونه سوالات امتحانی استفاده می کنم، این کار علاوه بر این که دانش آموز را با نکات تستی و شکل طراحی سوال آشنا می کند، می تواند بار روانی مثبتی برای او به همراه داشته باشد و اعتماد به نفس او را برای حضور در جلسه امتحان بیشتر کند.

نباید فراموش کنید که درس زبان یک درس کاملا فرار است و به همین دلیل در صورتی که بعد از آموزش مباحث آن را به صورت مداوم تکرار نکنید مطمئنا آنها را فراموش خواهید کرد، بنابراین اگر به دنبال کسب نتیجه قابل قبول هستید بهتر است که مطالعه این درس را در برنامه ریزی روزانه خود جای دهید.

امروزه اکثر والدین به اهمیت درس زبان و نقش مهمی که در جامعه امروز به عنوان یک امر ضروری دارد واقف هستند، بنابراین اکثر دانش آموزان از کلاس های آموزشگاهی زبان انگلیسی استفاده می کنند که این مسئله می تواند به موفقیت آنها در یادگیری این درس در مدرسه و همچنین کسب نمره عالی در امتحان و کنکور بی انجامد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن