عسل رئیسی | آموزش زبان انگلیسی به کودک 8 ساله

من عسل رئیسی هستم، دارای مدرک کارشناسی تدریس زبان انگلیسی و 15 سال سابقه آموزش زبان انگلیسی در آموزشگاه و 12 سال سابقه تدریس خصوصی در مقطع سنی کودک و نوجوان در تهران هستم.

شروع یادگیری زبان انگلیسی از سن 8 سالگی یا سن شروع مدرسه در کودکان می تواند در آموزش سریعتر و بهتر زبان جدید تاثیرگذار باشد. اکثر زبان آموزان در این سن علاقه زیادی به یادگیری دارند، شور و شوق یادگیری به زبان آموز کمک می کند تا با انگیزه بیشتری در کلاس حضور پیدا کند، از طرفی از نظر یادگیری زبان مادری به سطح قابل قبولی رسیده اند و می توان آنها را با زبان جدیدی آشنا کرد.

مهمترین نکته در مورد آموزش زبان انگلیسی به کودک 8 ساله بهتر است از شیوه های خلاقانه و جذاب برای جلب توجه کودک استفاده کرد، همچنین داشتن رابطه صمیمانه و برخورد مناسب می تواند انگیزه حضور در کلاس را برای کودک چندین برابر کند.

از نظر منابع آموزشی زبان برای کودکان کتاب های استاندارد و زیادی از انتشارات بسیار معتبر در بازار موجود است، من فکر می کنم انتخاب منبع آموزشی به توانایی های معلم بستگی دارد و در این مورد باید به شکل تجربی وارد عمل شد، اگرچه در کتاب های استاندارد، فصلهای درسی و روش های آموزشی ارائه شده کاملا یکسان است.

نباید فراموش کرد که بچه ها خیلی زود از حضور در کلاس های رسمی خسته می شوند، هرچه زبان آموز سن کمتری داشته باشد روش های تدریسی باید بیشتر جنبه تفریحی و هیجانی به خود بگیرند، معمولا کودکان در یادگیری با استفاده از جلوه های بصری موفق تر عمل می کنند. بنابراین انجام آموزش با روش هایی که بیشتر شامل بازی و تفریح و انجام فعالیت های سرگرم کننده است می تواند برای زبان آموزان در سنین زیر 10 سال مفید باشد.

یکی از مهمترین مسائلی که باید به آن دقت کنید انتخاب یک مدرس زبان انگلیسی مناسب و با تجربه آموزش به کودک را برای همکاری انتخاب کنید. توجه داشته باشید که آموزش زبان انگلیسی به کودکان باید با شیوه های مخصوص انجام شود بنابراین حتما مطمئن شوید که معلمی که استخدام می کنید تجربه کافی در این زمینه داشته باشد.

یکی از روش های ایجاد انگیزه و علاقه در کودک برای یادگیری زبان انگلیسی تشویق او است، خانواده می توانند با تشویق کودک خود و نظارت بر یادگیری او به انگیزه او برای حضور در کلاس های خصوصی بیافزایند.

تماشای انیمیشن های آموزشی به زبان انگلیسی، استفاده از شعرهای کودکانه، خواندن کتاب های داستان مناسب سن زبان آموز و استفاده از دیکشنری های تصویری مخصوص کودکان می تواند روش های مکمل آموزشی مناسبی برای زبان آموزان مقطع سنی کودک باشد. نکته مهم دیگری که باید به آن اشاره کنم، انتخاب یک شیوه آموزشی متناسب با شخصیت زبان آموز است، مدرس باید با توجه به شخصیت زبان آموز برای او شیوه ای مناسب جهت تدریس انتخاب کند، مثلا برای بچه هایی که شیطنت دارند و نمی توانند در کلاس رسمی آموزش ببیند  انتخاب شیوه های غیررسمی بهتر است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن