عاطفه پیرزاد | معلم حرفه‌ای زبان انگلیسی دوازدهم در تهران

عاطفه پیرزاد هستم، دارای مدرک کارشناسی ارشد مترجمی زبان و مدرس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع مختلف سنی، 8 سال است که به عنوان مدرس IELTS مشغول به کار هستم و در حال حاضر مدرس یکی از آموزشگاههای مشهور در تهران می باشم.

بسیاری از دانش آموزان از من در مورد چگونگی موفقیت در امتحانات سوال می کنند، این که چگونه می توان در سال دوازدهم زبان انگلیسی را با موفقیت آموخت و در کنکور عملکرد خوبی داشت. من شخصا به زبان انگلیسی علاقه زیادی داشتم و این علاقه از زمان تحصیل در دبیرستان در من ایجاد شد. بیش از آنکه بخواهم از آموزشگاه یا مدرسی کمک بگیرم با انگیزه و تلاش خودم سعی کردم که زبان را بیاموزم به همین دلیل هم فکر میکنم مهمترین عامل موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی انگیزه و علاقمندی دانش آموز به این زبان است.

زبان انگلیسی یک درس کاملا زنجیره وار است، به این معنا که شما برای موفقیت در یادگیری آن باید به صورت مداوم تکرار کند تا از  ذهنش خارج نشود. بنابراین دانش آموز سال دوازدهمی برای این که هم در امتحان نهایی و هم در کنکور موفق باشد باید اشراف خوبی روی تمام مطالبی که تا این زمان آموخته است داشته باشد.

استفاده از معلم خصوصی یکی از راه های رسیدن به موفقیت در یادگیری زبان در سطح مدرسه است. به ویژه در مورد دانش آموزان سال دوازدهم که کنکور را پیش رو دارند این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می کند. دانش آموز باید مروری بر درس های گذشته داشته باشد، ضمن این که برنامه ریزی برای حفظ لغت و تمرنی روزانه را نیز در دستور کار قرار دهد. بهتر است نکات تستی نیز در کلاس های خصوصی زبان انگلیسی دوازدهم ارائه شود تا دانش آموز بتواند به خوبی  با شکل تستی سوالات آشنا شده و روش های تست زنی را بیاموزد.

توصیه من به والدین این است که برای هموار کردن مسیر موفقیت دانش آموز سعی کنند حتما یک برنامه منظم برای برگزاری کلاس های خصوصی داشته باشند. به این ترتیب علاوه بر یادگیری دروس سال جدید دانش آموز میتواند مروری هم بر دروس سالهای گذشته داشته باشد.

یکی از مفیدترین راه ها برای رسیدن به موفقیت در یادگیری زبان دوازدهم این است که از کتاب های کمک درسی و تستی استفاده کنید. در این کتاب ها انواع سوالات مفهومی و تستی طبقه بندی شده وجود دارد و دانش آموز میتواند با اشکلا مختلف طراحی سوال آشنا شده و به خوبی مفهوم سوالات را درک کند.

در صورتی که دانش آموز دایره لغت وسیعی داشته باشد و تسلط خوبی هم بر نکات گرامری زبان انگلیسی طی سالهای هفتم تا دوازدهم پیدا کرده باشد، مطمئنا هم در کنکور و هم در امتحان نهایی این سال موفق عمل خواهد کرد. استفاده از کتاب های خارج از منبع کتاب درسی را به دانش آموزان توصیه نمی کنم مگر این که در کلاس تقویتی معلم از آنها بخواهد که منابع جدیدتری را مطالعه کنند. بنابراین بهتر است دانش آموز سعی کند که به مفاهیم کتاب کاملا مسلط شده و  خارج از کتاب درسی مطالعه ای نداشته باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن