عاطفه بنایی | آموزش خصوصی زبان انگلیسی هشتم

من عاطفه بنایی هستم، مدرک کارشناسی ارشد مترجمی زبان دارم و اکنون بیش از 10 سال است که به آموزش خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول هستم.

در مورد یادگیری زبان انگلیسی هشتم اگر بخواهم صحبت کنم باید بگویم بهتر است ابتدا دانش آموز مروری بر دروس سال هفتم داشته باشد، بهتر است این کار قبل از آغاز سال تحصیلی هشتم صورت گیرد تا دانش آموز تمام مطالب فراموش شده کتاب زبان هفتم را مرور کرده باشد، مطمئنا به این ترتیب کار ساده تری در پیش خواهد داشت.

در صورتی که دانش آموز در یادگیری مفاهیم کتاب درسی هشتم دچار مشکل باشد و نیاز به کلاس خوصی داشته باشد، مدرس خصوصی معمولا همه چیز را با مرور دروس سال هفتم و گرامرهای پایه این کتاب آغاز خواهد کرد، چرا که زبان انگلیسی یک درس زنجیره وار است و دانش آموز برای یادگیری مفاهیم جدید نیاز به یک پیش زمینه دارد.

بهتر است برنامه ای برای حفظ لغات برای دانش آموز در نظر گرفته شود تا او روزانه تعداد مشخصی لغات جدید را به همراه کلمات همخانواده یا متضاد آن حفظ کند. به این ترتیب برای یادگیری گرامر نیز آماده می شود.

برای اینکه بتوانید از گرامرهای آموخته شده درست استفاه کنید بهتر است دامنه لغات وسیعی داشته باشید، بنابراین داشتن برنامه حفظ لغات اولویت شما باید باشد. در کنار این برنامه یادگیری گرامر نیز بسیار مطلوب است، سعی کنید با جلمه سازی گرامرهایی که آموخته اید را تمرین کنید.

برای این که با سوالات امتحانی کتاب زبان هشتم نیز آشنا شوید میتوانید از نمونه سوالات امتحانی به جای تمرین منزل استفاده کرده و برای حضور در امتحان نیز آماده شوید. توجه داشته باشید که زبان انگلیسی یک درس فرّار است بنابراین اگر تمرینات منظم نداشته باشید مطمئنا خیلی زود تمام آنچه آموخته اید را فراموش می کنید.

در صورتی که به یادگیری زبان علاقه داشته باشید استفاده از کتاب های داستان در حد ابتدایی میتواند برای شما مفید باشد در این کتاب ها با کلمات جدید آشنا می شوید و می توانید جملات بیشتری را بیاموزید. بهتر است برای این که تسلط خوبی به مباحث درسی داشته باشید چندین بار درس های کتاب خود را مرور کنید.

زبان درسی است که فقط با تکرار و مرور کردن متداوم می توانید در یادگیری آن موفق باشید پس بهتر است صبور باشید و با پشتکار و سختکوشی برنامه ای که برای خود در نظر گرفته اید را پیگیری کنید. عجله در یادگیری درس زبان انگلیسی شما را به هیچ نتیجه ای نخواهد رساند.

استفاده از کتاب های کمک درسی نیز می تواند برای دانش آموزانی که قصد دارند بدون معلم خصوصی درس بخوانند مفید است، در این کتاب ها نکات مفید درسی جداسازی شده است و همچنین مثالها و تمرین های مختلفی در اختیار دانش آموز قرار داده می شود که می تواند از آنها برای پیشرفت در یادگیری بهره مند شود. بهتر است هر از گاهی خود را مورد ارزیابی قرار دهید تا مطئن شوید که در هیچ درسی نقطه ضعف ندارید و  به خوبی همه مطالب را آموخته اید، حل کردن سوالات امتحانی به عنوان تمرین به شما اعتماد به نفس شرکت در امتحان را خواهد بخشید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن