شیوا پارسا | معلم زبان در مقطع تحصیلی دبستان و پیش دبستانی

شیوا پارسا هستم مترجم زبان انگلیسی و مدرس زبان در مقطع تحصیلی دبستان و پیش دبستانی.

شاید بتوان گفت یکی از پیشرفت های تحصیلی مهم در ایران آغاز زبان آموزی کودکان در مقاطع پایین تحصیلی است، اگرچه تا کنون بیشتر مدارس خصوصی و غیر انتفاعی هستند که این امر مهم را عملی کرده اند اما می توان به آینده ای روشن تر در این زمینه امیدوار بود.

من معتقد هستم زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی باید مورد توجه و اهمیت بیشتری از سوی نظام آموزشی قرار گیرد. متاسفانه روش های سنتی تدریس و آموزش زبان انگلیسی در نظام آموزشی ما نشان داده است که عملا پیشرفتی در سطح آگاهی و دانش کودکان و نوجوانان ایجاد نمی کند

اما همچنان مصرانه در مدارس به همین شیوه ها آموزش داده می شود. برخی از والدین آگاه سعی میکنند, با گرفتن معلم خصوصی برای آموزش زبان انگلیسی و یا فراهم کردن امکان زبان آموزی در موسسات سطح یادگیری فرزندان خود را ارتقاء دهند.

به نظر من یادگیری زبان دوم از سن دبستان و در کنار یادگیری دیگر مهارت ها و علوم بسیار کارآمد خواهد بود.

کودک و نوجوان انگیزه بسیاری برای یادگیری دارند و این بهترین زمان برای تدریس و آموزش زبان انگلیسی در آنان است چرا که باعث می شود در حافظه بلند مدت آنها نقش بسته و با یادگیری اصولی این زبان را در وجود آنها نهادینه کرد.

بنده به عنوان یک مدرس زبان انگلیسی که تجربه آموزش و زبان آموزی در کنار کودکان و نوجوانان را داشته ام احساس می کنم برقراری ارتباط موثر و استفاده از شیوه های صحیح آموزشی باعث می شود زبان آموزان کودک و نوجوان انگیزه بیشتری داشته باشند و با علاقه خاصی مباحث یادگیری زبان انگلیسی را دنبال کنند.

شاید این ایجاد انگیزه باعث شود تا نسل آینده دید متفاوتی نسبت به زبان انگلیسی داشته و سعی کند تا با آن ارتباط بهتری برقرار کند.

استفاده از انیمیشن های جذاب زبان اصلی ، کتاب های داستان متناسب با سطح دانش کودک، خلاقیت در داستان سرایی، نقش آفرینی، بازی های فکری  و دسته جمعی آموزش محور از جمله شیوه هایی است که میتوان به وسیله آن به کودکان و نوجوانان زبان انگلیسی را تدریس کرد.

من به شخصه در کلاس های مقطع دبستان از این شیوه ها استفاده کرده ام و نتیجه مثبت آن را در یادگیری تایید میکنم. برای مقطع پیش دبستانی یا مهد کودک نیز آموزش های مبحثی برای مثال آموزش الفبا، رنگ ها، اعداد، جملات ساده بسیار موثر خواهد بود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن