شیوا نیکزاد | مدرس زبان انگلیسی کودکان

شیوا نیکزاد هستم دارای مدرک کارشناسی روانشناسی از دانشگاه پیام نور واحد ری، مدرس زبان انگلیسی به صورت خصوصی و در مهد کودک هستم.

علاقمندی من به آموزش به کودکان در ابتدا به دلیل رشته تحصیلی ام در من ایجاد شد و بعد از اون علاقه به تدریس زبان انگلیسی من را با کودکان پیوند زد.

من معتقدم بهترین زمان یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم قبل از سنین مدرسه است چرا که کودکان در این سن انگیزه و تمرکز بالایی برای یادگیری دارند و در صورت موفقیت در امر یادگیری یک زبان جدید، آن زبان برای دراز مدت در ذهن کودک ماندگار خواهد بود.

شیوه تدریس من به کودکان زیر 7 سال با توجه به شناخت کاملی که از شخصیت و خصوصیات رفتاری کودکان در این سن دارم تدوین شده است. من آموزش را با شروع حروف الفبای انگلیسی به صورت شعر و نقاشی آغاز شده و با یادگیری لغات ابتدایی و اعداد پیش می رود. سعی میکنم با کودکان ارتباط دوستانه ای داشته باشم و آموزش ما بیشتر جنبه بازی های گروهی دارد تا یک شیوه رسمی خشک معلم و شاگردی.

استفاده از داستان های عامیانه کودکانه، شعرهای کودکانه به زبان انگلیسی، بازی های گروهی و انفرادی و نقاشی و رنگ آمیزی از جمله مواردی است که من در آموزش به کودکان در مهدکودک به کار می برم.

در خصوص نحوه آموزش زبان انگلیسی به صورت خصوصی به کودکان و خردسالان در کنار موارد یاد شده تماشای کارتون های جذاب و کودکانه و همچنین مکالمات کوتاه در موقعیت های گوناگون و گسترش دامنه لغات به شیوه من برای تدریس اضافه می شود.

من فکر میکنم اولیا وظیفه بزرگی در خصوص آموزش زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی به کودکان دارند، چرا که انگیزه یادگیری زبان دوم در سنین پایین موفقیت در این امر را در بزرگسالی به همراه دارد و کودکی که زبان انگلیسی بلد باشد در دوران تحصیل از اعتماد به نفس بیشتری برخوردار خواهد بود و از طرفی در بزرگسالی در پیدا کردن شغل با توجه به مهارت در زبان انگلیسی موفق تر خواهد بود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن