شیوا نریمانی | معلم خصوصی زبان انگلیسی هشتم

شیوا نریمانی هستم مدرس خصوصی زبان انگلیسی، دارای مدرک لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه آزاد هستم و مدت 10 سال است که به تدریس در موسسات آموزشی و تدریس خصوصی مشغول هستم.

داستان کوتاه انگلیسی با ترجمه فارسی

 

یکی از پایه هایی که من زبان آموزان زیادی داشته ام، پایه هشتم متوسطه است، از آنجایی که سیستم آموزشی زبان انگلیسی در کشور ما اشتباهاتی دارد، اصولا دانش آموزانی که تجربه یادگیری زبان انگلیسی خارج از محیط مدرسه را ندارند، با این درس مشکلات زیادی خواهند داشت. همانطور که میدانیم اکثر دانش آموزان زبان انگلیسی را یکی از دروسی میدانند که در یادگیری آن مشکل دارند. بنابراین استفاده از معلم خصوصی برای تقویت این درس یکی از ملزومات در خانواده هایی است که فرزند محصل دارند.

شیوه تدریس من در تدریس خصوصی کتب درسی، استفاده از مباحث درسی به عنوان منبع و تکرار و تمرین آن با دانش آموز است، اگرچه برخی دانش آموزان به قدری در این درس ضعیف هستند که باید شروع تدریس زبان انگلیسی از صفر آغاز شده و گام به گام پیشرفت کرد.

استفاده از نمونه سوالات پرتکرار، حل تمرینات درسی، استفاده از کتب کمک درسی و همچنین سپردن بخشی از تمارین به عنوان تکیلف و تکرار برای دانش آموزان از شیوه هایی است که من برای آموزش از آنها استفاده میکنم.

درمورد تدریس خصوصی زبان انگلیسی پایه هشتم، برای دانش آموزان لغات و اصطلاحات مناسب با سطح آموزشی و دانسته هایشان تهیه کرده و با حفظ لغات در کنار آموزش گرامر مطابق با کتاب سعی میکنم دایره لغات دانش آموز را تا حد ممکن گسترش داده و توان او برای استفاده از لغات در جمله سازی و مکالمه را افزایش دهم.

از آنجایی که بیشتر والدین انتظار دارند بعد از جلسات خصوصی سطح نمرات دانش آموز بهبود پیدا کند، نمیتوان بیش از مباحث کتب درسی از منابع دیگری استفاده کرد، همانطور که میدانید شیوه آموزش زبان انگلیسی در نظام آموزشی کشور ما بر پایه تدریس گرامر است، بنابراین، برای اینکه دانش آموز بتواند در مدرسه پیشرفت کند باید به تدریس خصوصی گرامر پرداخته شود، اما میتوان همزمان مهارت مکالمه را با توجه به آموزش لغات و اصطلاحات بهبود بخشید.

برای اینکه دانش آموز بتواند از آموخته هایش استفاده بهینه کند، استفاده از کتاب داستان زبان اصلی، خلاصه نویسی کتاب، تماشای انیمیشن های کوتاه متناسب با اطلاعات دانش آموز بسیار کمک کننده خواهد بود.

من استفاده از نمونه سوالات امتحانی پرتکرار برای دانش آموزانی که قصد دارند نمره عالی در درس زبان انگلیسی بگیرند، پیشنهاد میکنم، وقتی تمرین و تکرار وجود داشته باشد، مطمئنا تسلط بیشتر خواهد بود و دانش آموز میتواند به راحتی به سوالات گوناگون در این زمینه پاسخ دهد.

ایجاد علاقمندی در نوجوانان پایه هشتم در خصوص یادگیری زبان انگلیسی کمک میکند تا این عزیزان در آینده موفق تر عمل کرده و بتوانند از این مهارت برای گذشتن از سد کنکور و یا پیدا کردن شغل مناسب بهره مند شوند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن