شیما کثیری، معلم خصوصی زبان هشتم در تهران

من شیما کثیری هستم، دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان و مدرس یکی از آموزشگاه های تدریس زبان انگلیسی در تهران هستم، علاقمندی من به تدریس سبب شده است که علاوه بر تدریس آموزشگاهی به تدریس خصوصی زبان در مقاطع مختلف تحصیلی در منزل نیز مشغول باشم.

دانش آموزان ایرانی در سیستم آموزشی کشور ما از سال هفتم شروع به یادگیری درس زبان انگلیسی می کنند، بنابراین سالهای اولیه آموزش این درس یعنی سال هفتم و هشتم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اگر دانش آموز بتواند گرامر و لغات مربوط به کتاب درسی سال هفتم و هشتم را به خوبی بیاموزد، با پایه ای قوی از درس زبان وارد مقطع متوسطه دوم می شود. از طرفی انگیزه او برای یادگیری زبان انگلیسی بیشتر شده و نتایج بهتری هم در امتحانات این درس خواهد گرفت.

در دهه های اخیر توجه ایرانیان به یادگیری زبان انگلیسی سبب شده است که اکثر دانش آموزان از پایه های تحصیلی پایین شروع به یادگیری زبان انگلیسی به صورت خصوصی و یا آموزشگاهی کنند، بنابراین تعداد دانش آموزانی که برای یادگیری زبان انگلیسی در پایه هفتم نیاز به معلم خصوصی دارند بسیار کمتر از سنوات گذشته است.

با این حال من توصیه می کنم در صورتی که والدین شاهد مشکلات یادگیری درس زبان فرزندانشان هستند، از همان سالهای ابتدایی با استفاده از معلم خصوصی و یا ثبت نام آنها در آموزشگاه مقدمات آموزش اصولی این درس را فراهم کنند تا دانش آموز در سالهای بالاتر با مشکل مواجه نشود.

درس زبان انگلیسی یک درس کاملا پیوسته است، به این معنا که تمام مباحث و سرفصل های این درس در سالهای مختلف به هم وصل است، بنابراین اگر دانش آموزی در سالهای اول نتواند تسلط خوبی بر این درس داشته باشد، در سالهای بالاتر و با پیشرفته تر شدن لغات و گرامر مطمئنا یادگیری برای او بسیار مشکل تر خواهد بود.

زبان انگلیسی درس بسیار مهمی است، نمی توان از اهمیت آن غافل شد، چرا که در آینده در تمام رشته های دانشگاهی این درس تدریس می شود و بنابراین دانش آموز هرچه زودتر بتواند به تسلط در این درس برسد، در سالهای بالاتر تحصیلی کار آسان تری در پیش خواهد داشت.

یکی از روش هایی که من برای تسلط دانش آموز به مباحث درسی از آن استفاده میکنم، تقویت مهارت جمله نویسی در دانش آموز است، این تمرین می تواند مهارت استفاده از گرامر، قدرت نوشتار، شناخت لغات و همچنین درک مطلب را به شکل چشمگیری افزایش دهد. حل تمرین های مختلف با توجه به تعدد کتاب های کمک آموزشی در بازار می تواند مهارت دانش آموز در پاسخگویی به سوالات را چندین برابر کند.

نباید فراموش کرد که یادگیری زبان انگلیسی نیازمند علاقه و انگیزه است، خانواده می تواند نقش موثری در ایجاد علاقه و انگیزه برای یادگیری این درس در فرزندان ایجاد کند، انتخاب یک مدرس با تجربه و مهارت بالا در برقراری ارتباط صمیمانه با دانش آموز و قدرت بیان قوی نیز میتواند مکمل تلاش های خانواده و دانش آموز برای یادگیری درس زبان باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن