شیرین مولایی فر | آموزش زبان به کودکان همراه با بازی

سلام من شیرین مولایی فر هستم، مدرس خصوصی زبان انگلیسی کودکان، دارای مدرک کارشناسی تدریس زبان انگلیسی هستم و 10 سال است که به تدریس خصوصی زبان انگلیسی مقطع کودک و نوجوان مشغول هستم و در این زمینه دارای تجربه کافی آموزش به کودکان هستم.

یکی از بهترین روش های آموزش زبان به کودکان به ویژه کودکانی که زیر 10 سال هستند، استفاده از بازی به منظور آموزش یا همان آموزش غیررسمی است. تجربه نشان داده است که کودکان با این روش می توانند به راحتی زبان دوم را  بیاموزند، معمولا برای کودکان حضور در کلاس های آموزشی به شیوه های سنتی به ویژه در سنین پایین تر، کار بسیار سخت و طاقت فرسا است، به همین دلیل معمولا بعد از گذشت مدت زمان کمی تمرکز لازم برای حضور در کلاس را ندارند، اما استفاده از روش های خلاقانه و شادی مثل بازی کردن آنها را به حضور در کلاس آموزشی تشویق می کند.

یکی از مهمترین خصوصیاتی که معلم آموزش زبان به کودکان باید داشته باشد، شناخت مسائل روانشناسی کودک است، در صورتی که مربی زبان بتواند تعامل مثبت و سازنده ای با دانش آموز داشته باشد، مطمئنا دانش آموز از حضور در کلاس لذت بیشتری برده و برای یادگیری زبان انگلیسی انگیزه لازم را خواهد داشت.

منظور از آموزش زبان به کودکان همراه با بازی، استفاده از نقاشی، شعر و یا تماشای انیمیشن در کنار بازی های گروهی شاد و مفرح است که در قالب این موارد کودک با اصطلاحات، لغات، حروف الفبا و اعداد انگلیسی آشنا می شود. مطمئنا می توان با استفاده از این روش های  نوین، زبان انگلیسی را به گونه ای به کودکان تدریس کرد که در مدت زمان کوتاهی تسلط خوبی به مباحث ابتدایی این زبان داشته باشند.

آموزش زبان به کودکان این حسن را دارا است که کودک به راحتی می تواند زبان انگلیسی را با تلفظ درست و در کوتاهترین زمان بی آموزد، به این ترتیب تا رسیدن به سن نوجوانی کودک شما به زبان انگلیسی مسلط شده و حتی می تواند اقدام به یادگیری زبان های دیگر کند.

ذهن کودکان به صورت ذاتی آنچه که با بازی و زیبایی های بصری همراه باشد به خوبی درک کرده و حافظه ثبت می کند، بنابراین باید سعی کرد که با این روش های موثر و خلاقانه علاقه کودک به آموزش زبان را چندین برابر کرد. ضمن این که کودکان می توانند به راحتی مسائل جدید را آموزش دیده و به مباحث زبانی تسلط پیدا کنند.

بنابراین توصیه من به والدین عزیزی که علاقمند هستند که کودک دو زبانه داشته باشند، بهتر است آموزش را از همین دوران کودکی آغاز کرده و با استخدام یک معلم با تجربه در این خصوص و یا استفاده از کلاس های آموزشگاهی مخصوص کودکان، دوران آموزشی خوب و مثبتی برای فرزند خود رقم بزنند. توصیه من این است که به این  نکته توجه داشته باشید که ارتباط صمیمانه و دوستانه معلم و کودک و همچنین شیوه های آموزشی استاندارد و کاربردی می تواند نقش موثری در یادگیر کودک و همچنین ایجاد  انگیزه و علاقه در او برای یادگیری زبان جدید داشته باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن