شیرین مالکی | معلم خصوصی زبان انگلیسی نهم

من شیرین مالکی هستم، دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی هستم و بیش از 8 سال است که به تدریس زبان انگلیسی در مقطع اول متوسطه مشغولم. 4 سال است که در کنار تدریس در مدرسه به تدریس خصوصی زبان انگلیسی نیز اشتغال دارم.

زبان انگلیسی از جمله دروسی است که بسیاری از دانش آموزان در یادگیری آن مشکل دارند. اگرچه در دهه های اخیر اغلب والدین با ثبت نام فرزندان خود در کلاس های آموزش زبان این مشکل را تا حدود بسیار زیادی حل کرده اند. اما هنوز هم هستند دانش آموزانی که در یادگیری درس زبان ضعف دارند.

زبان کلاس نهم از آنجایی که مقدمه و پیش نیاز زبان دهم در دوره دوم متوسطه است بسیار مهم خواهد بود، بنابراین یادگیری زبان انگلیسی در مقطع متوسطه اول نقش مهمی در سهولت یادگیری این زبان در دوره بعدی دارد، چرا که درس زبان انگلیسی از نظر گرامرهای دستوری یک درس به هم پیوسته محسوب می شود.

من فکر میکنم که درس زبان از جمله دروسی است که یادگیری آن نیازمند یک برنامه هدفمند و اجرایی است که باید در طول سال تحصیلی اجرا شود، این که مطالعه و یادگیری این درس را برای شب های منتهی به امتحان بگذاریم و از معلم خصوصی انتظار معجزه برای یادگیری داشته باشیم کار بسیار اشتباهی است. زبان انگلیسی درسی است که برای یادگیری و تسلط نیاز به پشتکار و انگیزه دانش آموز دارد، بنابراین معلم تنها می تواند نقش آموزش دهنده و ارزیاب و همچنین ایجاد کننده انگیزه و علاقه به مطالعه انگلیسی را داشته باشد که البته نقش بسیار پررنگی هم خواهد بود.

توصیه من به والدینی که احساس می کنند فرزند آنها در یادگیری زبان انگلیسی دچار مشکل است این است که حتما از حضور یک معلم خصوصی یا ثبت نام در کلاس های تقویتی زبان بهره مند شوند، البته دانش آموز نیز باید به صورت منظم به یادگیری و حفظ لغات درسهای جدید پرداخته و سعی کند با اقداماتی نظیر جمله سازی و یا حل تمرین های مختلف  میزان تسلط خود را بهبود بخشد.

بیشترین تاثیر در یادگیری درس زبان را ایجاد اعتماد به نفس در دانش آموز دارا خواهد بود، معلم باید سعی کند که دانش آموز را به مطالعه و استفاده از مطالب آموخته شده ترغیب کند. بنابراین کیفیت کلاس های آموزشی خصوصی و همچنین تجربه و مهارت معلم خصوصی زبان نهم می تواند نقش موثری در یادگیری این کتاب درسی داشته باشد.

توصیه من به دانش آموزان این است که با استفاده از نمونه سوالات ا متحانی سالهای گذشته با طراحی سوال و نکات مهم هر درس آشنا شده و به مطالعه خود در راستای یادگیری این مباحث جهت دهند.

برای یادگیری بهتر درس زبان باید سعی کنید به برنامه منظمی که برای شما تهیه شده است پایبند باشید و نقاط ضعف خود را شناسایی کرده و سوالات و اشکالات خود را از معلم خصوصی بپرسید. هرچه تمرینات بیشتری از هر درس انجام دهید مطمئنا تسلط بیشتری نیز روی مباحث خواهید داشت. فراموش نکنید که در کنار گرامر و حفظ لغات، دیکته صحیح کلمات را نیز بیاموزید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن