شیدا ولی پور | آموزش زبان برای 5 سال

شیدا ولی پور هستم، 35 ساله دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی و بیش از 10 سال است که به تدریس زبان انگلیسی در مقاطع سنی مختلف مشغول هستم.

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی بسیاری از والدین را بر آن داشته است که از سنین کودکی در تلاش باشند تا به کودک خود زبان انگلیسی بیاموزند. البته این مسئله تا حد زیادی بستگی به علایق و استعداد کودک در یادگیری خواهد داشت اما در حالت کلی می توان گفت که یک اقدام مناسب و آینده نگرانه از سوی والدین محسوب می شود.

سخن در مورد این  که زمان صحیح یادگیری زبان انگلیسی در کودکان چه سنی است بسیار است، برخی آغاز یادگیری از سنین زیر سن دبستان را مجاز نمی دانند در حالی که برخی از محققان معتقند که بهتر است از سنین بسیار پایین زبان آموزی به کودک را آغاز کرد.

اگر تصمیم گرفته اید که کودک شما از سن 5 سالگی زبان انگلیسی را بیاموزد بهتر است که روش های اصولی آن را نیز بدانید. در مورد آموزش به کودکان خردسال باید بسیار صبور بود، به ویژه کودکانی که قرار است زبان انگلیسی را به عنوان یک مهارت بیاموزند بهتر است که در یادگیری عجله زیادی نداشته باشند، کودک تا زمانی که درک صحیحی از گرامر و دستور زبان نداشته باشد نباید تحت آموزش مستقیم قرار گیرد چرا که این جریان می تواند به اختلال یادگیری در زبان مادری او منجر شود.

اگر قصد دارید که از معلم خصوصی برای آموزش زبان انگلیسی به کودک 5 ساله خود استفاده کنید بهتر است که به دنبال مدرسان با تجربه و متخصص باشید، آموزش زبان انگلیسی به کودکان باید به شیوه های خاص صورت گیرد، معمولا آموزش به کودکان از طریق سی دی های انیمیشنی آموزشی صورت میگیرد، در ابتدا کودک را با الفبای انگلیسی آشنا می کنند و سپس کلمات ساده و ابتدیای را به او می آموزند.

همانطور که گفتیم کودک درک صحیحی از گرامر ندارد بنابراین نمی توان از شیوه های روتین برای آموزش گرامر به کودک استفاده کرد، معمولا آموزش زبان با استفاده از آموزش جملات و کاربرد آنها صورت می گیرد. بنابراین می توان از جملات ابتدایی و ساده در مواقعی مثل معرفی کودک، شناخت اجزای صورت و بدن، حیوانات و غذاها، میوه ها و … صورت می گیرد.

استفاده از جلوه های بصری نیز می تواند کاربردی باشد، به طور مثال فلش کارت های آموزشی تصویری و یا دیکشنری های تصویری مخصوص کودکان از آن جمله هستند. این وسایل کمک آموزشی بهترین انتخاب برای آموزش زبان به کودکان زیر سن دبستان محسوب می شوند. در هر صورت من عقیده دارم به جای این که تمرکز را روی آموزش زبان به کودک بگذاریم باید آن را صرف آشنایی کودک با زبان انگلیسی و همچنین علاقمندی او به این زبان کرد، در این صورت است که کودک به مروز خود جذب یادگیری شده و به دنبال بالا بردن مهارت خود در آینده خواهد بود.

کم نیستند افرادی که از سن کودکی زبان آموزی را آغاز کرده اند اما در بزرگسالی هیچ یک از آموزش های کودکی را به یاد ندارند، بیش از آن که به فکر آموزش باشید باید به فکر این باشید که این راه را ادامه دهید، آموزش زبان پایانی ندارد می توان از کودکی با این زبان بین المللی آشنا شد و با ادامه دادن آموزش تا سنین بزرگسالی از امتیازات آن استفاده کرد.

 

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن