شیدا مهاجرانی | معلم خصوصی زبان انگلیسی پایه یازدهم

شیدا مهاجرانی هستم، دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان از دانشگاه آزاد تهران و بیش از 12 سال است که به تدریس زبان انگلیسی مشغول هستم.

درس زبان انگلیسی یکی از دروس بسیار مهم دوره دبیرستان است، به ویژه در سالهای یازدهم و دوازدهم یادگیری این درس می تواند به موفقیت در کنکور بسیار کمک کند. بنابراین بهتر است که دانش آموزان به فکر یادگیری و تسلط بر این درس باشند و سعی کنند حتما در کنکور درصد قابل قبولی در زبان انگلیسی کسب کنند.

زبان انگلیسی از جمله دروسی است که به صورت زنجیره وار از سال هفتم آغاز و در سال دوازدهم پایان می پذیرد. بنابراین دانش آموز سال یازدهمی تقریبا در سطح متوسط یادگیری زبان انگلیسی قرار دارد. اگر در سال یازدهم تحصیل می کنید و احساس می کنید آنطور که باید به مباحث درسی مسلط نیستید می توانید از وجود معلم خصوصی یا کلاس تقویتی استفاده کنید.

برای این که کلاس های تقویتی راندمان و بازدهی مناسب داشته باشد، بهتر است به صورت منظم برگزار شود، به این معنا که نباید جلسات کلاس خصوصی را مختص به شب های امتحان دانست و برای دانش آموزانی که پایه ضعیفی در زبان انگلیسی سال یازدهم دارند بهتر است تعداد کلاس ها بیشتر باشد.

دانش آموز باید مروری منظم بر مباحث درسهای سال های گذشته داشته باشد تا بتواند مفاهیم و مطالب جدید درسی را به خوبی درک کند، همانطور که اشاره کردم تمام مباحث زبان انگلیسی به یکدیگر متصل است و باید برای یادگیری مباحث درسی سال یازدهم، تسلط خوبی به کتاب های سال هفتم تا دهم زبان انگلیسی داشت.

علاوه بر این که دانش آموزان قواعد و گرامر درسی را می آموزند باید دایره لغات خوبی هم داشته باشند که بتوانند از گرامرها استفاده کرده و جواب سوالات امتحانی را بدهند. در واقع لغت و گرامر مکمل یکدیگر هستند و باید همزمان با یکدیگر پیگیری شوند. بهترین راه این است که یک برنامه روزانه برای حفظ لغات و اصطلاحات در  اختیار دانش آموز گذاشته شود و مدام سوالات امتحانی با او تمرین شود تا به درک خوبی از یادگیری زبان انگلیسی برسد.

زبان یک درس کاملا فرّار است و اگر مدت زمان زیادی از آموزش بگذرد و مباحث را مرور و تمرین نکنید بیشتر آن را فراموش خواهید کرد، توصیه من این است که حتما از کلاس های خصوصی منظم یا کلاس های آموزشگاهی بهره مند شوید تا هم در امتحان موفق عمل کنید و هم بتوانید در کنکور عملکرد مناسبی داشته باشید.

می توانید از کتاب های نمونه سوالات امتحانی که در بازار موجود است استفاده کنید و برای حل تمرین در خانه از آن استفاده کنید. یادگیری زبان انگلیسی مستلزم تمرین و تکرار زیاد است بنابراین سعی کنید با پشتکار زیاد و انگیزه فراوان مطالب کتاب را مطالعه کرده و ایرادات خود را برطرف کنید.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن