شهلا بهرامی | معلم خصوصی زبان انگلیسی نهم در تهران

شهلا بهرامی هستم، مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی دارم، 12 سال است که به عنوان مدرس خصوصی زبان انگلیسی پایه های مختلف تحصیلی در تهران مشغول به کار هستم.

اگر بخواهم در مورد اهمیت زبان انگلیسی سال نهم بگویم همین بس که این پایه آخرین پایه دوره اول متوسطه است، از سال دهم دانش آموز وارد دوره جدیدی از آموزش می شود، بنابراین می توان گفت این فرصت خوبی است که پایه تحصیلی درس زبان خود را قوی کند. اولا که تنها دو سال از شروع آشنایی دانش آموز با زبان می گذرد بنابراین در صورتی که مشکلی در یادگیری داشته باشد بهترین فرصت است که این اشکالات را برطرف کند و با یک پایه قوی آموزشی وارد دوره دوم متوسطه شود.

حتما می دانید که زبان یک درس به هم پیوسته است و تنها در صورتی در یادگیری آن موفق خواهید بود که از زبان هفتم تا نهم را به خوبی آموخته باشید. بنابراین اگر قصد دارید که از کلاس های خصوصی برای آمادگی بیشتر استفاده کنید بهتر است که به مرور درس های سال قبل نیز بپردازید.

معمولا چند جلسه نخست را به دوره دروس سالهای گذشته و آماده کردن دانش آموز برای آغاز درس های جدید اختصاص می دهند، به این ترتیب اگر دانش آموز نقطه ضعفی در یادگیری داشته باشد برطرف می شود ضمن این که دروسی که در سالهای گذشته آموخته است برای او دوره می شود. بهتر است که در این مدت سعی کنید لغات دروس سالهای گذشته را حفظ کنید و تمرین های مخصوص گرامر را انجام دهید تا کاملا به گرامر این دو سال مسلط شوید.

وقتی نوبت به دروس سال نهم می رسد معمولا مدرس درس را با بیان نکات و گرامرهای جدید آغاز می کند و مثالهای متفاوتی از هر درس برای دانش آموز حل می کند. حفظ لغت یک فعالیت اساسی در یادگیری زبان است، بنابراین توصیه می کنم که در برنامه ریزی روزانه خود حتما جایی برای حفظ لغت داشته باشید و در کنار تمریناتی که معلم در اختیار شما می گذارد تا حل کنید به تمرین جمله نویسی و مکالمه نیز مشغول شوید.

حل کردن نمونه سوالات مختلف از هر درس به شما کمک می کند تا با شکل طراحی سوالات آشنا شوید ضمن این که متوجه خواهید شد که سوالات از کدام مباحث بیشتر مطرح می شوند. هرچه تمرینات بیشتری حل کنید مطمئنا آمادگی شما بیشتر خواهد شد.

استفاده از کتاب های مکمل درسی نیز می تواند ایده خوبی باشد، در این کتاب ها معمولا هم نکات مهم درسی را به صورت خلاصه جمع آوری کرده اند و هم این که هر مبحث انواع سوالات و نمونه سوالات را در اختیار دانش آموز قرار  می دهد.

زبان درسی است که اگر آن را تمرین نکنید بخش مهمی از مطالبی که آموخته اید را فراموش خواهید کرد، بنابراین سعی کنید که در برنامه روزانه شما جایی داشته باشد. حل کردن مداوم تمرین، حفظ لغات و تمرین مکالمه به شما کمک می کند تا در یادگیری زبان موفق عمل کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن