شهره هدایتی | آموزش زبان انگلیسی به کودک ۶ ساله در تهران

شهره هدایتی هستم، دارای مدرک کارشناسی تدریس زبان انگلیسی، بیش از 9 سال فعالیت مداوم به عنوان معلم خصوصی زبان انگلیسی در مقطع سنی کودک در تهران دارم.

یکی از گروه های سنی که متقاضی زیادی جهت آموزش زبان انگلیسی به صورت خصوصی یا نیمه خصوصی دارد، گروه سنی خردسال است، این گروه سنی شامل کودکان 6 سال به پایین است. امروزه والدین این گروه سنی علاقه زیادی دارند که فرزندشان از همین سنین خردسالی آموزش زبان انگلیسی را آغاز کند.
اگرچه این توجه بسیار مفید و امیدوار کننده است اما بهتر است توجه داشته باشیم که آموزش به کودکان و خردسالان
شرایط خاص خود را دارد که باید به آن بسیار توجه شود. بنابراین باید سعی کنید که برای آموزش زبان انگلیسی به کودک 6 ساله یا کمتر حتما از معلم متخصص و با تجربه در این زمینه استفاده شود.
آموزش به کودکان شیوه های خاص خود را دارا است. به ویژه در مورد کودکان زیر 5 سال این آموزش صرفا به آشنایی با اعداد و حروف انگلیسی و تعداد محدودی از کلمات خلاصه می شود. به ویژه در مورد کودکانی که قرار است زبان فارسی زبان اصلی آنها باشد.
من برای کودکان 6 ساله معمولا از کتاب های Let’s go برای آموزش استفاده می کنم. این کتاب ها مناسب با شرایط ذهنی و توانایی های فردی کودکان تدوین شده است و یکی از منابع استاندارد آموزشی برای آموزش زبان انگلیسی به کودک 6 ساله محسوب می شود.
بهتر است روش های آموزشی زبان انگلیسی به کودکان زیر سن دبستان با شعر و بازی همراه باشد، این کودکان بیشتر از حس بصری خود برای آموزش بهره می برند بنابراین حضور در کلاس های حضوری و همچنین حضور در جمع همسالان به آموزش بهتر کمک می کند. بنابراین باید سعی کرد برای رسیدن به نتیجه بهتر از این روش ها استفاده کرد.
والدین عزیز باید توجه کنند که شروع یادگیری زبان انگلیسی باید با رضایت کودک باشد، در غیر اینصورت کودک از ساعت حضور در کلاس لذت نمی برد و این اوقات برای او آزار دهنده خواهد بود، ضمن این که مطمئنا به جای علاقمند شدن به یادگیری زبان انگلیسی از آن بیزار خواهد شد. به یاد داشته باشید که هیچ چیز به اندازه علاقمندی به یادگیری نمی تواند کودک را در مسیر موفقیت هدایت کند.
یکی از روش های موفقیت آمیز آموزش زبان انگلیسی به کودکان استفاده از جلوه های بصری از جمله فلش کارت ها یا کتابهای مصور است. معمولا کودکان به این شکل از آموزش بیشتر توجه می کنند و تجربه نشان میدهد که کودکان با این روش ها انگیزه بیشتری برای یادگیری دارند. به ویژه فلش کارت های اموزشی حاوی تصاویر رنگی و جذاب می تواند به خوبی تمرکز کودکان را نسبت به آموزش بالاتر ببرد.
خانواده می تواند بهترین مشوق کودکان در یادگیری زبان انگلیسی باشد، همچنین انتخاب مدرسی که بتواند ارتباط قوی و موثری با کودک داشته باشد در بالا رفتن میزان بهره وری بسیار موثر است. کودکان باید زبان انگلیسی را ابتدا با یادگیری کلمات در حوزه های مختلف از جمله: رنگها، اعداد، حیوانات و … بیاموزند. بعد از آموزش این کلمات در قالب شعرهای آموزشی و نقاشی و امثال آن نوبت به موقعیت های کاربرد این کلمات می رسد.
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن