شروین پناهی | مدرس خصوصی زبان ترکی استانبولی در تهران

شروین پناهی هستم مدرس خصوصی زبان ترکی استانبولی در تهران. با توجه به روابط نزدیک ایران و ترکیه و همچنین روابط تجاری گسترده دو کشور، سرمایه گذاری ایرانیان در ترکیه و حتی در شرایط کنونی مهاجرت، زبان ترکی یکی از مهارت هایی است که تسلط بر آن برای داشتن شغل و یا موقعیت بهتر، امتیاز بزرگی محسوب می شود.

برخی معتقند که ترکی استانبولی نزدیکی بسیاری با زبان آذری دارد، اما باید بدانید این دو زبان علیرغم داشتن کلمات مشترک دو ریشه زبانی متفاوت دارند. آموختن این زبان بیشتر مورد نیاز مهاجران و یا تاجرانی است که برای پیشرفت و پیشبرد کارشان به آن احتیاج دارند چرا که برخلاف تصور عموم مردم ترکیه تسلط کمی به زبان انگلیسی دارند و مطمئنا این زبان در ترکیه کاربرد زیادی نخواهد داشت.  اخیرا این زبان مورد توجه موسسات آموزش زبان های بین المللی قرار گرفته است.

یکی از روش های موثر در آموزش زبان ترکی استانبولی شرکت در کلاس های خصوصی است. این مسئله به شما کمک می کند تا با تمرکز بیشتر آموزش را آغاز کنید، از طرفی مدرس خصوصی وقت بیشتری برای شناسایی نقاط ضعف و قوت شما خواهد داشت.

شیوه من در آموزش خصوصی زبان ترکی استانبولی یادگیری لغات و گرامر دستوری ترکی استانبولی به صورت همزمان است، اما تکیه بیشتر بر روی مکالمات صورت میگیرد. شنیدن اخبار شبکه های ترک زبان، خواندن کتاب داستان و تماشای فیلم های ترکیه ای یکی دیگر از ابزاری است که برای یادگیری زبان آموزان از آن استفاده می کنم. این بهره مندی از مدیا به زبان آموزان کمک می کند تا علاوه برآشنایی با فرهنگ و رسوم کشور ترکیه، مهارت مکالمه و شنیداری تقویت شود.

کتابی که در دوره های خصوصی با زبان آموزان ترکی استانبولی از آن بهره میبرم Yedi Iklim میباشد. این مجموعه شامل 5 جلد کتاب با سطح مقدماتی تا پیشرفته است که گام به گام زبان آموز را تا تسلط به زبان ترکی پیش می برد. این کتاب تمام مهارت های لازم برای گرامر، لغت، مکالمه و تمرینات مربوط به آن را برای زبان آموزان مبتدی ارائه می دهد. البته استفاده از کتاب هایی مثل Yeni-Hitit نیز در دوره های خصوصی مرسوم است که البته قدمت طولانی تری نسبت به مجموعه اول دارد اما سطح کتاب های Yedi Iklim کمی بالاتر است و البته شیوه تدریس مدرن تری را ارائه می دهد.

فراموش نکنید این شما هستید که انتخاب می کنید چه مدت زمانی برای آموزش مورد نیازتان است، از طرفی انگیزه و علاقه شما به آموزش زبان ترکی باعث می شود تا هرچه سریعتر بتوانید به این زبان مسلط شوید. حضور یک مدرس خوب و با تجربه نیز می تواند به عنوان مشاور آموزشی و ارائه دهنده نکات گرامری و دستوری مهم در کنارتان با ارزش و مهم باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن