شروین سیستانی | معلم زبان انگلیسی خانم در سطح پیشرفته

شروین سیستانی هستم، دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان انگلیسی از دانشگاه تهران، مدرس خصوصی زبان انگلیسی در سطح پیشرفته هستم و 15 سال سابقه تدریس در آموزشگاه و به صورت خصوصی دارم.

بسیاری از زبان آموزان خانم ترجیح میدهند که در مقاطع پیشرفته از یک مدرس خصوصی خانم استفاده کنند، مسلما ارتباط نزدیک با یک مدرس خانم برای زبان آموزان خانم راحت تر خواهد بود. گاهی اوقات زبان آموزان به ویژه خانم ها از اینکه سوالات خود را از مدرس آقا بپرسند خجالت میکشند و یا اعتماد به نفس کافی برای مشارکت در بحث ها و مکالمه با مدرس آقا ندارند، بنابراین انتخاب یک مدرس خانم در سطح پیشرفته برای این دست از زبان آموزان توصیه می شود.

من به عنوان یک مدرس خانم سعی میکنم رابطه صمیمانه و دوستانه ای با زبان آموزانم داشته باشم، این مسئله باعث می شود تا زبان آموز برای طرح سوالات احتمالی و یا مشارکت در مباحث کلاسی و مکالمات راحت تر عمل کرده و قوی تر ظاهر می شوند.

از نظر سطح علمی نمیتوان گفت که مدرسین خانم نسبت به آقایان برتری دارند یا برعکس، بنابراین هیچ فرقی نمیکند که زبان آموز در سطح پیشرفته زبان انگلیسی ترجیح به استخدام معلم خصوصی زبان خانم یا آقا داشته باشد، تنها نکته ای که ممکن است این مسئله را با نگاه جنسیتی روبه رو کند، راحت بودن زبان آموز و مدرس هم جنس با یکدیگر است. به نظر می رسد در این سطح از زبان  آموزی، تمرکز و محوریت آموزش بر نکات مهم و اصطلاحات کاربردی و سوالات از این دست باشد، بنابراین رابطه صمیمانه مدرس و زبان آموز می تواند راندمان کلاس درسی در این سطح را بالاتر ببرد.

من به زبان آموزانی که قصد دارند زبان انگلیسی را در سطح پیشرفته با مدرس خصوصی ادامه دهند، این است که مسئله ذکر شده را به یاد داشته باشند و در کنار بار علمی مدرس و تسلط او به آموزش، احساس نزدیکی و راحتی در کلاس را نیز در نظر داشته باشند.

این مسئله در مورد زبان آموزان آقا نیز صادق خواهد بود، مسلما آقایان نیز در مواجهه با یک مدرس مرد راحت تر خواهند بود و در کلاس درس کمتر دچار تشویش و اضطراب ناشی از عدم اعتماد به نفس خواهند شد، به این ترتیب با سرعت بیشتر و در زمان کمتری می توانند این مسیر را طی کنند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن