شراره مقدم، آموزش زبان انگلیسی به کودک 4 ساله

شراره مقدم هستم، دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی و بیش از 9 سال سابقه تدریس زبان در مقاطع مختلف سنی هستم، 3 سال است که به صورت تخصصی به آموزش زبان به کودکان مشغول هستم.

اگر از جمله والدینی هستید که علاقه دارید فرزند شما از همان کودکی دو زبانه باشد، باید بگویم بهترین زمان شروع برای یادگیری زبان دوم سن 4 سالگی است. کودکان معمولا در این سن استقلال خوبی دارند، به زبان مادری تسلط کافی دارند و برای یادگیری مهارت های جدید بسیار مشتاق هستند. به همین دلیل است که حضور در مهدکودک در این سن به کودکان کمک می کند تا مهارت های جدیدی مثل آشنایی با زبان انگلیسی یا یادگیری شعر و بازیهای مختلف را به خوبی فرا گیرند.

باید توجه داشته باشید که در این سن مهمترین اولویت کودک شادی اوست، بنابراین نباید انتظار داشت که یک کودک 4 ساله علاقه زیادی به گذراندن وقت در کلاسهای مختلف داشته باشد، او نیاز به بازی و بازیگوشی دارد تا کنجکاوی های متناسب سن و سال خود را اغنا کند.

من فکر می کنم علیرغم این که بسیار خوب است که یک کودک از همان دوران خردسالی با زبان انگلیسی آشنا شود اما بهتر است این آشنایی به صورت کاملا غیرمستقیم و بسیار کوتاه باشد. به این معنا که برای کودکی که نیاز به یادگیری زبان جدید ندارد و در محیط و شرایط استفاده از آن زبان قرار نگرفته است، یادگیری زود هنگام زبان انگلیسی به صورت سختگیرانه رسمی می تواند نتیجه عکس داشته و او را از یادگیری فراری دهد.

بنابراین توصیه من به والدین این است که برای کودکان خود برنامه بلندمدت تنظیم کنند و اجازه دهند او به صورت گام به گام و کم کم با زبان انگلیسی آشنا شود، شروع آموزش زبان انگلیسی به کودکان زیر 7 سال می تواند با یادگیری الفبای انگلیسی همراه باشد، شعرها و نقاشی های زیادی هستند که الفبای انگلیسی را به شکل غیر مستقیم به کودکان می آموزند.

بعد از الفبا نوبت به یادگیری اعداد، آشنایی با رنگ ها، میوه ها، حیوانات، مشاغل و وسایل نقلیه و امثال آن می رسد. تمام این آموزش ها باید به صورت غیر مستقیم باشد و برای هر مبحث وقت کافی در نظر گرفته شود تا زبان آموز خسته نشود. معمولا کلاس های زبان  آموزی برای کودکان نباید بیش از نیم ساعت به طول انجامد.

برای این که کودک به یادگیری بیشتر ترغیب شود بهتر است از تشویق کردن مداوم او غافل نشوید ضمن این که شرکت در کلاس های گروهی برای بچه ها در این سن بازدهی بیشتری نسبت به کلاس های خصوصی دارد. پس با انتخاب یک معلم با تجربه و تخصص در زمینه آموزش زبان انگلیسی به کودکان می توانید آینده کودک خود را در یادگیری زبان انگلیسی درخشان تر کنید.

بنابراین توصیه ما این است که برای یادگیری زبان دوم خیلی عجله نکنید بهتر است همه چیز در زمان مناسب خود آغاز شود تا نتیجه بهتری داشته باشد. مهمترین عامل یادگیری زبان جدید علاقمندی و انگیزه است، بنابراین اجازه دهید که فرزند شما با استعدادهای خود آشنا شده و خود خواهان یادگیری زبان جدید باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن