شبنم ایزدی | تدریس خصوصی زبان انگلیسی به کودک ۵ ساله

شبنم ایزدی هستم، دارای مدرک کارشناسی تدریس زبان انگلیسی و مدرس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع مختلف سنی، اکنون بیش از 8 سال است که به تدریس مشغول هستم و 2 سال است که به عنوان مدرس زبان به کودکان مشغول به فعالیت هستم.

یادگیری زبان انگلیسی از آن آرزوهای به ظاهر محال است که بسیاری از ما رویای آن را در سر می پرورانیم، اما نسل جدید به لطف داشتن پدر و مادرهای آگاه امکان یادگیری این زبان را از سنین بسیار پایین دارند. به همین دلیل پیش بینی می شود که نسل کنونی از جمله افرادی باشند که در  آینده با تسلط کامل به زبان انگلیسی وارد اجتماع می شوند.

من والدین بسیاری را می بینم که دنبال بهترین راه و روش برای آموزش زبان انگلیسی به فرزندان خردسال خود هستند،  اکنون شاهد هستیم که آموزش زبان از سن  5 سالگی و در مهدهای کودک آغاز می شود، در پیش دبستانی ها و مدارس ابتدایی نیز آموزش زبان انگلیسی صورت میگیرد، این نوع آموزش کمک می کند که زبان آموز تا سن نوجوانی به خوبی بر زبان انگلیسی تسلط پیدا کند.

من فکر می کنم که شروع یادگیری و آشنایی با زبان انگلیسی از سن کم می تواند انتخاب درست باشد. به ویژه این که کودکان مستعد یادگیری هستند و با انرژی و توان بالایی که دارند می توانند به خوبی گرامرهای زبان را آموخته و در یادگیری آن موفق باشند.

بهتر است برای زبان آموزی به کودک 5 ساله تمرکز بیشتر روی آشنایی او با مباحث ابتدایی زبان انگلیسی باشد، به طور مثال شناخت رنگ ها، اعداد، حروف و حیوانات می تواند شروع خوبی برای آشنایی باشد، ضمن این که آموزش زبان انگلیسی به کودکان نباید به هیچ عنوان به صورت رسمی باشد، بلکه باید به روش های غیر مستقیم به ویژه استفاده از جلوه های بصری باشد که کودک را برای یادگیری بیشتر جذب کند.

بهتر است اگر شرایط کودک برای حضور در کلاس های جمعی مهیا است از این دست کلاس ها برای آموزش انگلیسی استفاده شود زیرا کارایی بیشتری دارند. کودک در میان جمع های کودکانه بیشتر مستعد یادگیری است و از بودن در کنار همسالان خود لذت می برد ضمن این که حضور در کلاس برای او خسته کننده نیست و علاقه بیشتری به حضور در کلاس خواهد داشت.

اگر قصد دارید که از مدرس خصوصی برای آموزش زبان به کودک خردسال استفاده کنید باید حتما مدرسی را در نظر بگیرید که توانایی آموزش به کودکان را داشته باشد، معلم های آموزش زبان به کودکان باید صبور باشند ضمن این که توانایی برقراری ارتباط با کودک را داشته باشند، بتوانند او را به یادگیری علاقمند کنند و تسلط خوبی به مدیریت کودک در کلاس درس داشته باشند.

به عقیده بسیاری از زبان شناسان بهتر است که آموزش زبان دوم از زمانی آغاز شود که کودک به قواعد دستوری و گرامرهای زبان مادری کاملا مسلط باشد. بنابراین بهتر است که اگر آموزش را از سنین خردسالی آغاز می کنید این تدریس در حد آشنایی کودک با مفاهیم پایه زبان جدید باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن