شاهین غلامی | آموزش و تدریس زبان انگلیسی

شاهین غلامی هستم مدرس زبان انگلیسی در تهران و البرز. اگرچه رشته تحصیلی من انگلیسی نبود
اما علاقه ام به این زبان خارجه باعث شد تا با حضور در کلاس های موسسات آموزش زبان انگلیسی از سن
18 سالگی این زبان را یاد گرفته و سپس به تدریس مشغول باشم.

من کارمند بانک هستم و به صورت خصوصی به تدریس زبان انگلیسی مشغولم. حوزه تخصصی تدریس من متقاضیان امتحان آیلتس و تافل، داوطلبان مقاطع تحصیلی ارشد و دکترا، افرادی که قصد مهاجرت از ایران دارند و شاید بتوان گفت در کل کسانی که قصد دارند انگلیسی را در مدت کوتاهتری نسبت به آموزشگاه ها و مراکز آکادمیک یاد بگیرند هستند.

من فکر میکنم انگیزه قوی برای یادگیری زبان انگلیسی این فرصت را در اختیار زبان آموز قرار میدهد تا به صورت خصوصی به یادگیری زبان انگلیسی پرداخته و در مدت زمان کمتری به نتیجه مطلوب برسد.
اگرچه قصد ندارم منکر زحمات همکاران در موسسات آموزشی باشم اما حضور در این کلاس ها را به دلیل طولانی بودن برای افرادی که نام بردم مناسب نمی دانم و احساس میکنم زمان زیادی از دست خواهند داد.

یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه مدت اگرچه امری ممکن است اما نباید فراموش کنیم که این یک زبان دوم است و خاصیت هر زبان دومی در صورتی که از آن استفاده نشود فراموش شدن می باشد.
بنابراین توصیه میکنم اگر از سن پایین تری قصد آموزش زبان انگلیسی دارید و یا فرصت کافی در اختیار دارید مسلما آموزش بلند مدت نتیجه بهتری خواهد داشت.

شیوه آموزشی من به صورت تدریس از روی کتاب های مخصوص آزمون IELTS و TOEFL می باشد و طبق مهارت های مورد نیاز زبان آموز در این آزمون ها تدریس صورت میگیرد.

منابع مورد استفاده در این خصوص فراوان است و انتخاب کتاب را در اختیار زبان آموز میگذارم. استفاده از فلش کارت های لغات و مصطلحات، فیلم های آموزشی و زبان اصلی، اختصاص ساعت هایی به آزمون های شبیه سازی شده بخشی از قسمت های آموزشی شیوه تدریس من است.

بسیاری از افراد بزرگسال سوال میکنند که آیا آموختن زبان انگلیسی در مدت زمان کوتاه برای افراد شاغل مثل تجار و بازرگانان، دانشجویان مقاطع تحصیلی بالا و یا کسانی که قصد خروج از ایران را دارند امکان پذیر است.

در جواب این عزیزان باید بگویم بله این مسئله شدنی است اما آنچه موفقیت در این امر را تضمین میکند انگیزه و علاقه زبان آموز به یادگیری و تمرین و ممارست بعد از جلسات آموزشی خواهد بود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن