شادی گرجیان | تدریس خصوصی زبان فرانسوی در تهران

شادی گرجیان هستم مدرس زبان فرانسوی، دارای مدرک زبان و ادبیات فرانسه از دانشگاه علامه طباطبایی تهران. مدت 10 سال است که در کنار شغل اصلی ام به تدریس خصوصی زبان فرانسوی در تهران مشغول هستم.

زبان فرانسوی بعد از زبان انگلیسی متداولترین زبان در سراسر دنیاست. اگرچه در حال حاضر آموزش آن به اندازه انگلیسی محبوب نیست، اما کسانی که علاقه به یادگیری زبان های متعدد دارند و یا بنا به دلایلی نظیر مهاجرت، تحصیل در کشورهای فرانسه زبان و یا تجارت مجبور به یادگیری این زبان هستند به صورت خصوصی یا حضور در موسسات آموزش زبان فرانسوی سعی میکنند تا به این زبان مسلط شوند.

یادگیری یک زبان جدید در قدم اول انگیزه قوی می خواهد و یک اراده محکم برای ادامه دادن، مهمترین فاکتور یادگیری موفق یک زبان در مدت زمان محدود تمرین و تکرار آن است. همانطور که در دوران کودکی با تمرین و تکرار به زبان مادری مسلط شده ایم، این اتفاق در مورد یادگیری هر زبان دیگری هم می تواند رخ دهد.

من فکر میکنم علاقه و انگیزه اولین فاکتورهایی است که اگر در کسی وجود داشته باشد او را قادر به انجام هرکاری میکند، برای مثال من کسانی را می شناسم که خودشان در منزل اقدام به یادگیری زبان جدید میکنند و در این راه بسیار موفق هستند.

در صورتی که وقت حضور در کلاسهای موسسات آموزشی را ندارید میتوانید از خودآموزهای موجود و معتبر برای یادگیری استفاده کنید و در بعد از مدتی آموزش در کنار یک مدرس قوی شروع به یادگیری حرفه ای نموده و به این زبان مسلط شوید. کتاب های زیادی در این زمینه وجود دارد که یکی از معتبرترین آنها Teach yourself French است، شما می توانید برای آغاز از خواندن این کتاب شروع کنید. این کتاب با توجه به موقعیت های مختلف که در طول روز با آنها مواجه هستید، لغات و جملات مورد نظرتان را به شما آموزش می دهد.

اگر قصد دارید در مدت کوتاهی به این زبان مسلط شوید بهتر است از معلم خصوصی استفاده کنید، اگرچه ممکن است هزینه زیادی به شما تحمیل شود اما در مدت زمان مشخصی به راحتی به زبان فرانسوی تسلط پیدا میکنید، یکی از راه های تسلط بهتر بر لغات و مکالمه تماشای فیلم های زبان اصلی است. از این طریق شما می توانید با اصطلاحات روزمره و پر کاربرد آشنا شوید و در مکالمات خود از این روش استفاده کنید.

در صورتی که فکر میکنید توانایی آن را دارید که خودتان استارت کار را بزنید سریعا دست به کار شوید، در اینترنت منابع خوبی وجود دارد، همچنین در حال حاضر آموزش های مجازی یادگیری زبان و اپلیکیشن های آموزشی بسیار پرکاربرد هستند.

در هرصورت این شما هستید که تصمیم میگیرید چگونه و با چه روشی باید آموختن را آغاز کرد، هیچ کس به اندازه خودتان با توانایی های شما آشنا نیست.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن