شادی فلاح زاده | معلم خصوصی زبان دهم در تهران

من شادی فلاح زاده هستم، مدرک کارشناسی تربیت بدنی دارم و زبان انگلیسی را تا مقطع تافل در یکی از معتبرترین آموزشگاه های تهران آموخته ام. بیش از 8 سال است که به تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول هستم.

درس زبان از آن دست درسهایی است که اکثر دانش آموزان با یادگیری آن مشکل دارند. با وجود این که دانش آموزان از مقطع هفتم متوسطه تا دوازدهم هر سال زبان انگلیسی را می آموزند اما همچنان در یادگیری و تسلط به این درس مشکل دارند.

یکی از بهترین راه ها برای یادگیری زبان انگلیسی مقطع دهم استخدام معلم خصوصی است، برای این که بتوانید زبان انگلیسی را به خوبی بیاموزید باید یک برنامه ریزی دقیق و کاربردی داشته باشید، بهتر است به صورت روزانه به حفظ لغت بپردازید و همچنین آموزش زبان انگلیسی را از پایه شروع کنید، در صورتی که دانش آموز به مباحث درسی تسلط داشته باشد یک مرور کلی کافی است اما گاهی نیاز است که گرامرهای درسی سالهای پیش را دوباره آموزش داد.

برای این که بتوانید در یادگیری زبان موفق باشید باید سعی کنید گرامر و لغت را همزمان بیاموزید. مهمترین روش یادگیری انگلیسی درک مطلب است. وقتی دانش آموز به اندازه کافی دایره لغت مناسب داشته و به گرامرها تسلط داشته باشد می تواند در امتحانات عملکرد خوبی ارائه دهد.

مهمترین نکته در یادگیری زبان انگلیسی انگیزه داشتن دانش آموز است. از طرفی یادگیری زبان انگلیسی یک پروسه زمان بر است، بنابراین درس خواندن شب امتحان هیچ نتیجه ای برای دانش آموزان در پی نخواهد داشت، پیشنهاد من این است که دانش آموزانی که در یادگیری زبان مشکل دارند بهتر است به جای درس خواندن و کلاس خصوصی در شب های امتحان در تمام طول سال کلاس های منظم داشته باشند. این روش برنامه ریزی تحصیلی کمک می کند که دانش آموز تسلط خوبی به مطالب کتاب داشته و برای سال بعد آمادگی لازم را داشته باشد از طرفی می تواند در امتحان نیز موفق باشد.

یکی از بهترین راه ها برای عملکرد خوب در امتحان زبان دهم این است که دانش آموز نمونه سوالات زیادی از کتاب زبان دهم را در اختیار داشته باشد. آشنایی با سوالات امتحانی باعث می شود که دانش آموز در امتحان موفق باشد. باید سعی کنید برنامه ریزی دقیقی برای درس خواندن داشته باشید و خود را به اجرای آن متعهد بدانید.

برای یادگیری زبان باید یک برنامه روزانه داشته باشید و با پشتکار بسیار سعی کنید که برنامه را به شکل منظم اجرا کنید. انگیزه یادگیری و تلاش مداوم به شما کمک می کند تا برای رسیدن به هدف خود راه هموارتری را طی کنید. به یاد داشته باشید که زبان انگلیسی یک درس فرّار است پس اگر برنامه منظمی برای یادگیری  آن نداشته باشید مطمئن باشید که بخش زیادی از آموخته های خود را فراموش خواهید کرد. پس در کنار داشتن یک معلم و کلاس خصوصی باید خودتان نیز تلاش مضاعفی داشته باشید تا به نتیجه دلخواه برسید، انگیزه، تلاش و داشتن برنامه ریزی از جمله راه های آموزش زبان انگلیسی است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن