سپیده شیشه ساز | معلم خصوصی زبان انگلیسی برای کودک 6 ساله

سپیده شیشه ساز هستم، کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه پیام نور و مدرس خصوصی زبان انگلیسی در مقطع سنی کودک و نوجوان، سابقه 5 سال تدریس زبان در مهد کودک و پیش دبستانی دارم و امروز قصد دارم تجربیاتم را با والدین عزیز درمیان بگذارم.

با توجه به این که امروزه اهمیت زبان انگلیسی و یادگیری آن بر کسی پوشیده نیست، بیشتر والدین سعی میکنند تا کودکان خود را از همان سالهای اولیه تولد با این زبان آشنا کرده و تسلط نسبی در آنها ایجاد کنند تا در آینده به مشکل برخورد نکرده و بتوانند از این مهارت نهایت استفاده را ببرند.

به گفته کارشناسان دوران کودکی بهترین زمان برای یادگیری زبان های خارجی است، به خصوص در کودکان 6 تا 10 ساله که امکان آموزش به صورت مستقیم فراهم است می توان یادگیری زبان را با سرعت و دقت بیشتری پیش برد.

سابقه تدریس در این مقطع سنی به من نشان داده است که کودکان سن پیش دبستانی بیشترین انگیزه برای یادگیری را دارند و شاید به همین دلیل بهتر است که زبان انگلیسی را به صورت مستقیم از این سن به کودک آموخت، در حال حاضر بیشتر کودکان به واسطه والدینی که نگران آینده آنها هستند یک آشنایی نسبی با زبان انگلیسی دارند. اما استخدام معلم خصوصی زبان انگلیسی برای کودک 6 ساله به معنی یک قدم رسمی در آموزش انگلیسی است.

اگرچه استخدام مدرس خصوصی میتواند مفید بوده و گام موثری محسوب شود اما تجربه به من ثابت کرده که کودکان در جمع های دوستانه و کودکانه شور و اشتیاق بیشتری به یادگیری دارند، بنابراین پیشنهاد میکنم حتی در آموزش های خصوصی به جای کلاس های تک نفره از کلاس های چند نفره استفاده کنید تا کودک در کنار دوستانش ترغیب به آموزش شود.

من برای تدریس به کودکان زیر 10 سال از مجموعه کتاب های let’s go و Family and Friends استفاده میکنم، این کتاب ها با توجه به نیاز کودکان در آموزش تدوین شده است و سرشار از آموزش های تصویری با موزیک های شاد و بازی های کودکانه است، از طرفی این کتاب ها بر اساس سطح آموزش طبقه بندی شده است و می توان با خیال آسوده سطوح مختلف آموزشی را با توجه به پیشرفت کودک بالاتر برد.

فراموش نکنید که استخدام معلم خصوصی زبان انگلیسی برای یک کودک 6 ساله اولین گام است، گام بعدی استمرار و ایجاد انگیزه یادگیری در کودک است که باعث می شود او به آموختن علاقمند شده و دروسی که می آموزد را برای همیشه در حافظه نگاه دارد، نباید فراموش کنیم که کودکان در وهله اول نیاز به بازی های کودکانه دارند و ذهن آنها نیاز به استراحت دارد بنابراین از برنامه ریزی های فشرده آموزشی در مورد این کودکان باید صرف نظر کرد، همچنین استفاده از بازی، نقاشی، داستان های جذاب و همچنین شعرهای کودکانه در آموزش زبان انگلیسی از جمله نکاتی است که یادگیری را برای کودکان شیرین تر کرده و آنها را به آموختن ترغیب می کند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن