سهیلا رستم پور | معلم خصوصی آموزش زبان انگلیسی یازدهم در تهران

سهیلا رستم پور هستم، دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی و معلم خصوصی آموزش زبان انگلیسی یازدهم در تهران هستم. سابقه 7 سال تدریس خصوصی زبان انگلیسی یازدهم و زبان کنکور را دارم و با نیاز دانش آموزان برای یادگیری این درس به خوبی آشنا هستم.

من معتقدم که مهارت زبان آموزی یک امر ذاتی است و به همین دلیل است که تنها تعدادی از دانش آموزان در کلاس درس قادر به یادگیری زبان انگلیسی هستند و بسیاری از دانش آموزان طی سالهای آموزشی نمی توانند آنطور که باید با درس زبان انگلیسی ارتباط برقرار کرده و در یادگیری آن دچار مشکل هستند، به همین دلیل است که درس زبان از نظر تعداد زیادی از دانش آموزان  همواره جزو دروس سخت قرار میگیرد و برای یادگیری آن دچار مشکل هستند.

از طرفی با نقص سیستم آموزش کشور ما در آموزش زبان انگلیسی این مسئله به یک معضل بزرگ به ویژه برای دانش آموزان سال های بالاتر تحصیلی تبدیل می شود و از آنجایی که در زمان کنکور یکی از منابع سوالات درس زبان است، دانش آموزان برای موفقیت در این درس با مشکل روبه رو می شوند و نهایتا با استخدام معلم خصوصی و برگزاری کلاس های تقویتی سعی می کنند مهارت خود را در یادگیری این درس تقویت کنند.

بنابراین در سال های یازدهم و دوازدهم اگر دانش آموز قصد دارد که با کمک معلم خصوصی و کلاس جبرانی درس زبان را تقویت کند بهتر است در طول سال کلاسهای مداوم داشته و یادگیری این درس مهم را به شب های امتحان موکول نکند، چرا که درس زبان انگلیسی یک درس کاملا پیوسته است و اگر مباحث سالهای قبل به درستی آموخته نشود در یادگیری مطالب جدید نیز با مشکل مواجه خواهیم بود، بنابراین معلم خصوصی برای این که بتواند نتیجه مورد نظر را حاصل کند نیازمند تدریس این درس از پایه خواهد بود که مسلما طی دو یا سه جلسه نتیجه لازمه را نخواهد داشت.

مهمترین عامل موفقیت دانش آموز در یادگیری زبان انگلیسی تمرین و تکرار است، بنابراین حفظ کردن لغات و اصطلاحات و مطالبی که معلم خصوصی به او آموزش می دهد در طول هفته امری کاملا الزامی است، در غیر اینصورت مسلما دانش آموز در یادگیری با مشکل مواجه خواهد شد. از آنجایی که درس زبان یک درس کاملا مفهومی است دانش آموز تنها زمانی می تواند در این درس به نتیجه دلخواه برسد که به تمام مفاهیم درسی به خوبی مسلط باشد، بنابراین باید سعی شود که روی درک مطلب و ارائه گرامر و دستور زبان تاکید بیشتری صورت گیرد، از طرفی درس انگلیسی درسی است که دانش آموز محور است به این معنا که دانش آموز وظیفه حفظ لغت که مهمترین فاکتور زبان آموزی است را به عهده دارد.

پس انتظار می رود که با همکاری مدرس و دانش آموز و وجود یک برنامه مناسب آموزشی بتوان در کسب نمره رضایت بخش و همچنین نتیجه مناسب کنکور موفق عمل کرد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن