سمیرا ذاکری | معلم آموزش زبان انگلیسی در سطح مقدماتی تهران

من سمیرا ذاکری هستم، دارای مدرک کارشناسی ارشد مترجمی زبان هستم و بیش از 10 سال است که به عنوان مدرس در یکی از آموزشگاه های معتبر در تهران مشغول کار هستم، در کنار تدریس در موسسه به تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع مختلف سنی نیز اشتغال دارم.

مهمترین نکته در خصوص یادگیری زبان انگلیسی آن است که شما به عنوان یک زبان آموز اولین گام را برای آموزش این زبان بردارید، شروع یادگیری زبان نگلیسی به عنوان یک زبان اموز مبتدی بستگی به سن زبان آموز خواهد داشت. معمولا روش های تدریس برای کودکان و نوجوان با افراد بزگسال متفاوت است.

معمولا مدرس خصوصی منبع آموزشی را با توجه به شرایط سنی زبان آموز انتخاب می کند، برای افراد بزرگسال در سطح مبتدی معمولا کتابهایی از انتشارات معتبر آکسفورد یا کتاب های تاپ ناچ، فمیلی اند فرندز یا کتاب های نیو اینترچنج استفاده می شود.

زبان آموزی در سطح مبتدی با یادگیری گرامر پایه زبان انگلیسی و شناخت لغات کاربردی و مفید برای شروع مکالمات روزمره از جمله سلام و احوالپرسی یا معرفی خود و خانواده شروع می شود. برای این که در زبان آموزی موفق باشید بهتر است سعی کنید از همین ابتدا گرامر و دایره لغت خود را به یک اندازه تقویت کنید.

برای جمله سازی هم نیاز دارید که لغات زیادی بدانید و هم گرامر لازم برای جلمه سازی را بلد باشید، پس بهتر است از همین ابتدا تمام تمرکز خود را روی یادگیری و تقویت مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی معطوف سازید. این مهارت ها شامل مهارت گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتن می شود. مطمئنا زمانی می توانید بگویید به زبان انگلیسی تسلط دارید که این مهارت ها را به خوبی آموخته باشید.

من فکر میکنم به عنوان یک زبان آموز در سطح مقدماتی بهتر است ابتدا کمی روی قوی شدن پایه یادگیری از جمله مکالمه و شناخت گرامرها وقت بگذارید وقتی به سطح قابل قبولی از این توانایی رسیدید می توانید از روش هایی مثل مطالعه کتاب های داستان یا نوشتن مقالات و انشاهای کوتاه به عنوان تمرین زبان آموزی استفاده کنید. این روش ها به شما کمک می کند تا سریعتر به هدف خود برسید.

من فکر می کنم برای کسانی که زمان کافی در اختیار دارند استفاده از کلاسهای آموزشی در آموزشگاه بهترین راه برای یادگیری زبان است، چرا که قرار گرفتن در محیط در کنار دوستانی که با شما درحال مشغول آموزش هستند میتواند یک انگیزه برای یادگیری بیشتر باشد. اما اگر نیاز دارید که در زمان کمی به تسلط نسبی برسید می توانید از کلاسهای خصوصی با یک مدرس با تجربه  استفاده کنید. کلاسهای خصوصی برای دانش آموزانی که میخواهند مسیر کوتاهتری طی کنند مفید است.

برای این که در یادگیری زبان موفق باشید سعی کنید یک زبان آموز فعال باشید، خود را در مباحث شرکت دهید، صحبت کنید و اشکالات مکالمه ای و گرامری خود را بفهمید و آنها را برطرف کنید. این روش به شما کمک می کند تا موفق تر عمل کنید. از شکست خوردن هراس نداشته باشید، زبان انگلیسی را باید با صبر و حوصله زیادی بیاموزید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن