سعید تورانی | معلم خصوصی آموزش زبان انگلیسی هشتم در تهران

من سعید تورانی هستم، دارای مدرک کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی و 15 سال سابقه فعالیت به عنوان مدرس خصوصی زبان انگلیسی در مراکز آموزشی و مدرس خصوصی در منزل و همچنین 6 سال سابقه تدریس زبان انگلیسی هشتم در مدرسه غیر انتقاعی هستم.

زبان انگلیسی از سال هفتم یکی از منابع درسی سیستم آموزشی در ایران است، علیرغم این که ساعات درسی استاندارد و  همچنین تلاش های فراوان معلمین در جهت آموزش زبان انگلیسی وجود دارد، اما همچنان شاهد هستیم که این درس به نظر دانش آموزان یکی از دروس کاملا مشکل جهت یادگیری است.

من فکر می کنم که این مسئله بیشتر جنبه روانی دارد، چرا که دانش آموز در هر سال تحصیلی منابع درسی جدیدی را پیش رو دارد، آموزش دیده و در امتحانات شرکت می کند، بنابراین درس زبان انگلیسی نیز می تواند مثل سایر دروس باشد، اما از طرفی یادگیری یک زبان بیگانه باید با روش های خاص و شیوه های اصولی آموزشی همراه باشد.

اکثر دانش آموزان برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی سعی می کنند از کلاس یا معلم خصوصی استفاده کنند، این یکی از روش های مناسب برای دانش آموزانی است که در ساعت های درسی در مدرسه قادر به درک مفاهیم زبان انگلیسی نیستند.

من در کلاس های زبان انگلیسی هشتم سعی می کنم دانش آموز را از نظر میزان اطلاعات زبانی اش بررسی کنم، در صورتی که نیاز به مرور گرامرها باشد این کار انجام شده و سپس مباحث جدید درسی آغاز می شود، یادگیری زبان در سالهای اولیه آموزش بسیار حیاتی است، چرا که یادگیری گرامرها و لغات پایه در تسلط دانش آموز به او کمک می کند تا زبان انگلیسی را در سالهای بالاتر تحصیلی راحت تر بیاموزد.

حل تمرینات و نمونه سوالات و همچنین داشتن یک برنامه درسی منظم و استفاده مداوم از کلاس های آموزشی به جای استخدام مدرس در شب های امتحان تنها راه تسلط دانش آموزان به مباحث درسی است. اکثر دانش آموزان سعی می کنند با استفاده از کلاس ها در روزهای منتهی به امتحان نمره قبولی کسب کنند، اما باید بدانید که یادگرفتن مفاهیم بسیار ارزش بالاتری از حفظ کردن آنها دارد، وقتی شما با نمره های پایین موفق به پاس کردن یک درس می شوید، اما مفاهیم درسی را به خوبی فرا نگرفته اید، به سرعت و راحتی آنها را فراموش می کنید و این مسئله در مورد درس زنجیره واری مثل زبان انگلیسی باعث می شود که همیشه با یادگیری  آن مشکل داشته باشید.

توصیه من به دانش آموزان گنجاندن مرور و مطالعه زبان انگلیسی در برنامه ریزی روزانه است، این تمرین ها می تواند شامل تمرین و مرور گرامرها و حفظ کردن لغات باشد. به این ترتیب مفاهیم به حافظه بلندمدت ذهن وارد شده و به راحتی فراموش نمی شوند، ضمن این که نمره درسی خوبی خواهید گرفت، مطمئنا این مباحث درسی را نیز در ذهن خواهید داشت و در سالهای بالاتر کار راحت تری در پیش دارید.

استفاده از نمونه سوالات امتحانی سالهای گذشته و یا مطالعه کتاب های کمک درسی می تواند روش مناسبی برای مرور و تمرین مباحث درسی زبان انگلیسی باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن